Obserwuj w Google News

Jest najstarszym praktykującym lekarzem. Przekazał sekret długowieczności

2 min. czytania
17.10.2023 14:50
Zareaguj Reakcja

Czy istnieje przepis na długie, aktywne życie? Dr Howard Tucker, neurolog z Cleveland, który skończył 101 lat i nie zamierza jeszcze przejść na emeryturę, twierdzi, że odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Lekarz podzielił się swoimi przemyśleniami z mediami. Zdradził, co sprawia, że – mimo upływającego czasu – jest w świetnej kondycji.

Jest najstarszym praktykującym lekarzem
fot. shutterstock/TikTok@whatsnextmovie

Jak dożyć imponującego wieku, będąc w dobrej kondycji fizycznej i umysłowej? Odpowiedź na to pytanie z pewnością chciałoby uzyskać wiele osób. Lekarze często powtarzają, że seniorzy za wszelką cenę powinni unikać stresu, dobrze się odżywiać i nie rezygnować z aktywności fizycznej. Doktor Howard Tucker, neurolog który ma już ponad 101 lat uważa, że długowieczność zawdzięcza jeszcze jednemu czynnikowi. Jakiemu? Odpowiedź na to pytania może zaskoczyć.

Ma 101 lat. Nie zrezygnował z pracy

Doktor Howard Tucker skończył już 101 lat. Mieszka w Cleveland w stanie Ohio. W 2021 roku został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za „najstarszego praktykującego lekarza na świecie”. 101-latek jest dumny z tego tytułu. W rozmowach z mediami zaznacza, że bardzo dba o zdrowie. Howard Tucker doskonale się odżywia. „Nigdy nie paliłem. Od czasu do czasu lubię wypić dobre martini” – przyznał podczas jednego z wywiadów. Neurolog nie zrezygnował z aktywności fizycznej. Od zawsze był ogromnym miłośnikiem sportu. Szczególnie bliska jest mu jazda na nartach.

Zobacz również:  Spacery to sposób na długowieczność. Zdziwisz się, ile minut wystarczy

Howard Tucker zaznacza, że seniorzy powinni zwracać uwagę na swój styl życia i dbać o to, by ich dieta była zbilansowana, jakościowa. Podkreśla jednak, że to nie odpowiedniemu jadłospisowi zawdzięcza długowieczność. Neurolog poświęcił 75 lat swojego życia medycynie. Twierdzi, że to praca ma najbardziej pozytywny wpływ na jego kondycję – zwłaszcza umysłową.

„Ostrzegam, jeśli przejdziesz na emeryturę, powinieneś przynajmniej robić coś hobbystycznie. Twoje umysłowe zdrowie wymaga codziennego bodźca” – zaznaczył Howard Tucker w jednym z wywiadów.

Redakcja poleca

101-letni lekarz podał przepis na długowieczność. Prosta wskazówka

101-letni neurolog uważa, że osoby, które żyją długo to na ogół ludzie zadowoleni z tego, co udało im się osiągnąć, szczęśliwi i pełni energii. Howard Tucker zaznacza, że ważne jest, by czerpać satysfakcję zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego – balans w tym wypadku jest kluczem do sukcesu. Dla osób, które marzą o długim życiu, lekarz ma jeszcze jedną, bardzo istotną wskazówkę. „Nigdy nie myślę o śmierci” – powtarza Tucker, gdy inni pytają go o przepis na długowieczność.

Nie przegap