Obserwuj w Google News

Jak utrzymywać właściwą postawę ciała? Dr Irena Kamińska-Radomska radzi

2 min. czytania
20.09.2023 13:07
Zareaguj Reakcja

Odpowiednia postawa ciała to ważny element autoprezentacji. Jak zatem należy o nią dbać? Ekspertka od savoir-vivre dzieli cię pewną wskazówką.

Irena Kamińska-Radomska o utrzymaniu odpowiedniej postawy ciała
fot. Justyna ROJEK/East News

To, jaką postawę ciała przyjmujemy w różnych sytuacjach mówi wiele o nas samych. Poza tym ma duży wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez innych. Wyprostowana postawa świadczy o naszej otwartości i kojarzy się z pewnością siebie. Niestety często zapominamy o tym, aby kontrolować ułożenie swojego ciała.

Przyjmowanie nieprawidłowej pozycji np. podczas pracy często powoduje różne problemy z kręgosłupem i skutkuje wadami postawy, co w konsekwencji odbija się negatywnie na naszym wyglądzie. Ostatnio na ten temat postanowiła się wypowiedzieć ekspertka od etykiety dr Irena Kamińska-Radomska.

Redakcja poleca

Właściwa postawa ciała ma ogromne znaczenie. Na co zwrócić uwagę?

Zdaniem specjalistki odpowiednia postawa ciała ma ogromne znaczenie. "Najlepsze stroje nie zastąpią dobrej postawy. Jeśli tylko komuś zdrowie na to pozwala, to warto o to zadbać." - pisze na instagramowym koncie. Dr Irena Kamińska-Radomska porównała postawę ciała do tzw. ramy w tańcu. Różnicą jest to, że głowa nie jest w tym przypadku aż tak odchylona. Poza tym ramiona powinny być opuszczone w dół oraz ściągnięte do tyłu.

Ekspertka podzieliła się również jeszcze pewną wskazówką, jak szybko skontrolować swoją postawę. Wystarczy stanąć przy drzwiach, tak aby głowa, ramiona, pośladki oraz obuwie przylegały do ich powierzchni. To pomoże szybko przyjąć nam wyprostowaną pozycję.

Zobacz także: Nie rób tego, gdy ktoś mówi ci komplement. Ekspertka od etykiety wyjaśnia 

Powiedziała, jak przyjąć właściwą postawę. Internauci komentują

Dr Irena Kamińska-Radomska może pochwalić się na Instagramie sporym gronem fanów, którzy chętnie komentują dodawane przez nią filmy. Nie inaczej było tym razem. "Uwielbiam ostatnio słuchać i oglądać Panią. U mnie na wsi jest bardzo mała świadomość etykiety. Niestety. Może kiedyś to się zmieni." - pisze internautka. Niektórzy zgodzili się z ekspertką, że często sami zapominają o przyjmowaniu prawidłowej postawy ciała: "Najlepsze, że sama się na tym łapię, człowieka ciągnie w dół jakby był grubo po osiemdziesiątce." - dodaje jedna z użytkowniczek.

Nie przegap

 

Czego nie robić na weselu?
5 Zobacz galerię
fot. ProWeddingStudio/Shutterstock