Obserwuj w Google News

Jak wjechać do królestwa Bożego? Zdjęcie z włocławskiej parafii robi furorę

2 min. czytania
24.07.2023 12:52
Zareaguj Reakcja

Święcenie pojazdów przy parafii pod wezwaniem św. Józefa we Włocławku przybrało nieoczekiwany obrót. Wśród samochodów pojawił się miniaturowy kabriolet z małym i ewidentnie nieposiadającym jeszcze prawa jazdy kierowcą. Fotografia z błogosławieństwa zabawkowego pojazdu rozczuliła internautów.

Święcenie pojazdów z Włocławka podbiło serca internautów.
fot. MONKPRESS/East News, Parafia i Sanktuarium św. Józefa we Włocławku/Facebook

„ŚwJózefDrive” to kolokwialna nazwa bocznych schodów kościoła, używanych do błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Określenia użyły osoby zarządzające facebookowym fanpagem parafii i sanktuarium św. Józefa we Włocławku, zapraszając tym samym do uczestnictwa w popularnym od wielu lat obrządku: poświęceniu samochodów i autobusów z okazji Tygodnia św. Krzysztofa (patrona kierowców). Za pośrednictwem Facebooka poinformowano również, że ofiary wiernych zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

Redakcja poleca

Zdjęcie z włocławskiej parafii podbija sieć. Tak Helenka przyjechała na święcenie pojazdów

Włocławska parafia pod wezwaniem św. Józefa nie przypuszczała najprawdopodobniej, że wśród samochodów i autobusów pojawi się jeszcze jeden pojazd. Na „ŚwJózefDrive” przyjechała mała dziewczynka o imieniu Helenka - córka lub wnuczka któregoś z parafian. Dziecko siedziało dumnie za kierownicą miniaturowego, zabawkowego kabrioletu marki Mercedes-Benz. Nietypowy samochód nie został zlekceważony; pobłogosławiono w związku z tym zarówno pojazd, jak i małego, uroczego kierowcę.

Fotografia dokumentująca nietypowe wydarzenie pojawiła się na facebookowym koncie parafii i zdobyła serca internautów. Zdjęcie opatrzono podpisem parafrazującym znany fragment Ewangelii wg św. Mateusza:

Jeśli się nie staniecie jak dzieci, nie wjedziecie do królestwa Bożego :)

Zobacz także: Wybrał się do kościoła i został sensacją. „Wszyscy zaczęli klaskać”

Święcenie pojazdów we Włocławku zachwyciło internautów. „Zdjęcie dnia”

Post upamiętniający święcenie pojazdów z nietypowym zwrotem akcji z miejsca zdobył serca parafian i internautów. Fotografia doczekała się ponad 360 polubień, a w komentarzach można przeczytać liczne, pozytywne opinie, m.in.: „Zdjęcie dnia”, „Niespotykane ujęcie”, „Piękne auto, a kierowca cudny”. Jedna z internautek dodała z nieskrywanym zachwytem: „Gratulacje dla Helenki – super kierowca”.

Zobacz także: Założyła do kościoła spodnie. Oburzyła innych wiernych

RadioZET.pl