Obserwuj w Google News

Jak spędzić tanio sylwestra? 4 oryginalne pomysły

3 min. czytania
29.11.2023 15:59
Zareaguj Reakcja

Do sylwestra 2023/2024 pozostało już coraz mniej czasu. Jak spędzić tę wyjątkową noc, nie tracąc przy tym majątku? Oto kilka inspiracji dla niezdecydowanych.

Pomysły na spędzenie sylwestra
fot. Shutterstock

Sylwester to czas, kiedy żegnamy stary rok i witamy nowy. Dla wielu z nas 31 grudnia jest symbolicznym dniem, w którym odcinamy się od tego, co było i z ciekawością patrzymy w przyszłość. Ta noc upływa nam zwykle na szampańskiej zabawie do białego rana na różnych balach czy wydarzeniach klubowych. Niektórzy wolą z kolei spędzić ten czas w kameralnym gronie. Do sylwestra coraz bliżej, a Ty wciąż nie masz pomysłu, jak powitać Nowy Rok? Przedstawiamy kilka pomysłów, które nie uderzą cię zbytnio po kieszeni.

Redakcja poleca

Sylwester 2023/2024 – niezapomniana domówka

Sylwester to dobra okazja do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Jeżeli nie masz ochoty na duże huczne imprezy, możesz zorganizować kameralną imprezę w swoim mieszkaniu niewielkim kosztem. W mediach społecznościowych znajdziesz wiele inspiracji na dekoracje sylwestrowe, które z łatwością wykonasz samodzielnie za niewielkie pieniądze. Nie zapomnij również o odpowiednim menu, w tym przekąskach i koktajlach oraz różnych zabawach. Taką noc mogą umilić różne gry, jak twister czy kalambury albo karaoke. Dobrym pomysłem może być również impreza przebierana. Motyw przewodni takiej domówki warto wybrać z wyprzedzeniem, aby każdy z gości miał czas na wymyślenie idealnego kostiumu. Jeśli chcesz urządzić imprezę, ale masz ograniczone fundusze, pomyśl o zabawie "składkowej". Taki układ towarzyski może zadowolić wszystkich — zorganizujesz imprezę we własnym mieszkaniu, a każdy z gości przyniesie jedną potrawę, napoje lub przekąski. 

Sylwester 2023/2024 – coś dla fanów filmu i teatru

W sylwestrową noc możesz również nadrobić zaległości filmowe. Wiele kin oferuje w ten wieczór specjalne seanse za niewielkie pieniądze. Nierzadko do biletów dołączone są różne przekąski i napoje. Warto przejrzeć także repertuar teatrów działających w twoim mieście. Często oferują one w tym czasie specjalne spektakle w przystępnych cenach. Sylwester w takim wydaniu z pewnością będzie wyjątkowym przeżyciem.

Zobacz także: Przepisy na sylwestrowe sałatki. Musicie ich skosztować

Sylwester 2023/2024 – lekcje tańca

A może by tak wejść w Nowy Rok tanecznym krokiem? W ofercie różnych szkół tańca znajdują się specjalne sylwestrowe lekcje nie tylko dla par, ale i singli. Podczas zajęć możesz podszkolić się w tańcach nowoczesnych, jak i towarzyskich, aby potem zabłysnąć na parkiecie w różnych sytuacjach. Przeważnie ceny takich zajęć rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych za godzinę. To dobra okazja, by poznać nowych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania.

Sylwester 2023/2024 – odkryj nieznane

Jeżeli wolisz spędzić ten czas z dala od zgiełku miasta, warto poszukać różnych mniej popularnych miejsc na mapie Polski, które pozwolą ci spędzić ten czas w otoczeniu natury. W internecie można znaleźć wiele ofert tanich noclegów np. w urokliwych górskich, nadmorskich czy mazurskich miejscowościach. Taki pobyt z pewnością pomoże ci naładować baterie i wejść w nowy rok pełnym energii do działania.

Nie przegap