Obserwuj w Google News

Myślisz, że umiesz jeść zupę? Kamińska-Radomska uczy, jak używać łyżki

2 min. czytania
18.08.2023 11:13
Zareaguj Reakcja

Jak poprawnie jeść zupę? Posługiwanie się łyżką stołową dla większości osób pewnie wydaje się banalnie proste. Okazuje się jednak, że podczas konsumpcji tzw. pierwszego dania często popełniamy błąd. Irena Kamińska-Radomska postanowiła wyjaśnić internautom oraz internautkom, jak robić to prawidłowo. Damy i dżentelmeni powinni znać tę zasadę i kierować się nią przy stole.

Jak poprawnie jeść zupę
fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News/ shutterstock_Alliance Images

Irena Kamińska-Radomska zyskała popularność dzięki reality show "Projekt Lady". W programie pełniła funkcję mentorki oraz ekspertki od savoir-vivre’u. Pomagała dziewczynom, które chciały odmienić swoje życie i zapoznać się zasadami obowiązującymi podczas eleganckich spotkań towarzyskich.

Irena Kamińska-Radomska o etykiecie wie bowiem wszystko. Wiedzę z zakresu międzynarodowego protokołu oraz wystąpień publicznych zdobywała w The Protocol School of Washington w Waszyngtonie. Po powrocie do Polski założyła firmę szkoleniową The Protocol School of Poland.

Po zakończeniu emisji programu TVN ekspertka nie zrezygnowała z aktywności medialnej. Irena Kamińska-Radomska nadal dzieli się swoją wiedzą. Teraz jednak robi to na Instagramie. Specjalistka regularnie publikuje filmy, w których tłumaczy internautom oraz internautkom, jak należy się zachować w towarzystwie. 

Redakcja poleca

Jak poprawnie używać łyżki stołowej? Nie każdy je zupę poprawnie

Tym razem Irena Kamińska-Radomska postanowiła zademonstrować swoim obserwatorom oraz obserwatorkom, jak poprawnie jeść zupę. Okazało się, że – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – nie jest to aż takie łatwe. O czym zatem należy pamiętać?

Zobacz również:  Ekspertka od savoir-vivre’u pokazuje jak nie jeść banana. "Jak małpa"

– Zupę jemy nakładając sobie na łyżkę od siebie – zaznaczyła ekspertka. I dodała: – Nie zagrania się i oczywiście nie pilnujemy swojego talerza – jednocześnie demonstrując owo „pilnowanie talerza”, kładąc się na stole i zakrywając ręką naczynie wypełnione zupą.

O czym jeszcze warto pamiętać, jedząc pierwsze danie? – Po zjedzeniu zupy łyżka zostaje w głębokim talerzu. To jest jedno z niewielu głębokich naczyń, gdzie sztuciec zostaje w środku – podkreśliła Irena Kamińska-Radomska. – Nie wkładamy łyżki gdzieś pomiędzy talerze – uzupełniła.

Pod postem ekspertki od savoir-vivre’u w okamgnieniu pojawiło się wiele komentarzy. Internauci dziękowali w nich za przydatne wskazówki oraz za zaangażowanie, jakie autorka wkłada w prowadzenie profilu. 

Garderoba kapsułowa - jak ją skompletować?
5 Zobacz galerię
fot. Jacques Durocher Photo/Shutterstock