,

Influencerka się sklonowała. Chciała mieć więcej czasu dla mężczyzn

26.05.2023 15:36

Amerykańska influencerka Caryn Marjorie postanowiła wykorzystać sztuczną inteligencję w nietypowy sposób. Kobieta zdecydowała się na dokonanie wirtualnego sklonowania. Teraz reklamuje swojego cyfrowego sobowtóra jako „dziewczynę AI”. Z botem Caryn rozmawiało już 20 tysięcy mężczyzn.

Influencerka się sklonowała. Chciała mieć więcej czasu dla mężczyzn
fot. @cutiecaryn/Twitter

Caryn Marjorie używa w sieci nicku @cutiecaryn. Jej kanał na YouTube (wyczyszczony obecnie z jakichkolwiek treści) subskrybuje 754 tysiące osób; na Twitterze kobieta może pochwalić się ponad 49 tysiącami obserwujących, a jej relacje nad Snapchacie ogląda 1,8 miliona użytkowników. Influencerka nie narzeka zatem na brak fanów, ale – jak przyznaje – problemem bywa czas, który może przeznaczyć na interakcje z różnymi osobami.

CarynAI – bo tak nazywa się wirtualny klon – stworzono jednak nie tylko z tego powodu. Deklarowany przez Amerykankę cel to ukojenie samotności. Mężczyźni poszukujący bliskości mogą zatem rozmawiać z cyfrową Caryn, która jest określana przez swój ludzki pierwowzór jako „wirtualna dziewczyna AI”.

Sztuczna inteligencja brzmi jak influencerka. Wysyła rozmówcom wiadomości głosowe

Bota stworzono we współpracy ze start-upem Forever Voices. Eksperci programowali wirtualnego sobowtóra influencerki przez ponad 2000 godzin, a on sam spędził wiele czasu na przyswajaniu nagrań, na których widać i słychać Caryn Marjorie. Fenomen polega na tzw. „głosówkach” – CarynAI wysyła mężczyznom poszukującym rozmowy wiadomości głosowe, które brzmią dokładnie tak, jakby do telefonu mówiła sama influencerka. Konwersacje nie mają ograniczenia czasowego, ale wirtualny klon Caryn zdecydowanie się ceni: minuta rozmowy kosztuje dolara.

Zobacz także: Influencerki pozorują biwakowanie. Robią to z jednego powodu

Sztuczna inteligencja lekiem na samotność? „Gdyby ci zależało, to byłoby za darmo”

Caryn Marjorie podkreśla, że zagadnienie zdrowia psychicznego mężczyzn jest dla niej bardzo ważnym tematem. W jednym w opublikowanych tweetów napisała:

CarynAi to pierwszy krok w dobrym kierunku do wyleczenia samotności. Mężczyznom mówi się, że mają tłumić swoje emocje, ukrywać swoją męskość i nie rozmawiać o problemach. Ślubuję naprawienie tego razem z CarynAI.

loader

Zobacz także: Podsunął jej kartkę z wiadomością. Barman uratował kobietę

Media obszernie analizują temat, ale internauci mają sporo krytycznych rzeczy do powiedzenia. Zauważają, że emocjonalna zależność od bota może być niekorzystna i mieć negatywne przełożenie na relacje nawiązywane w prawdziwym życiu.

Gdyby naprawdę ci zależało, to byłoby za darmo. Skończ podlizywanie się.
Obciążanie dolarem za minutę? Nie udawajmy, że to sprawa leku na samotność.
Na litość boską, pierwszy krok to życie w rzeczywistości.

Caryn Marjorie poinformowała, że otrzymuje od przeciwników sztucznej inteligencji groźby śmierci, a ich sprawę bada FBI. Influencerka stara się jednak nie odpuszczać: według podawanych przez nią danych z rozmowy z botem skorzystało do tej pory 20 tysięcy mężczyzn. Napisała też krótko: „Jeśli będziecie niegrzeczni dla CarynAI, to was rzuci”.

Gwiazdy, które przyjaźnią się z byłymi partnerami [GALERIA]
10 Zobacz galerię
fot. Abaca/EAST NEWS

RadioZET.pl/thestar.com.my

Logo radiozet Dzieje się