Obserwuj w Google News

Nie żyje influencerka promująca surowy weganizm. „Topniała na naszych oczach"

2 min. czytania
02.08.2023 10:34
Zareaguj Reakcja

Działalność influencerki znanej jako Zhanna D’Art opierała się przede wszystkim na promowaniu dość restrykcyjnej diety na bazie surowej żywności. Przyjaciele kobiety zachęcali ją do uczestnictwa w terapii, widząc zmiany zachodzące w jej twarzy i ciele. Zhanna nie rozpoczęła jednak leczenia, a media obiegła wiadomość o jej śmierci.

Zmarła influencerka praktykująca surowy weganizm.
fot. @rawveganfoodchef/Instagram

Zhanna Samsonova (w sieci znana jako Zhanna D’Art) była Rosjanką, ale w wyniku stałego podróżowania po świecie nie miała jednego, stałego miejsca pobytu. Mieszkała w różnych krajach azjatyckich, głównie w Tajlandii, Malezji i na Sri Lance. Kobieta od lat fascynowała się owocową dietą i praktykowała tzw. surowy weganizm – spożywanie roślinnych, niepoddanych obróbce termicznej pokarmów. Swoją pasją dzieliła się w sieci.

Redakcja poleca

Influencerka praktykowała surowy weganizm. „Wyglądała na wykończoną”

Portal New York Post informuje, że oficjalne przyczyny śmierci influencerki nie zostały jeszcze ujawnione. Przywołuje jednak wypowiedzi przyjaciół i rodziny. Matka Samsonovej twierdzi, że jej córka zapadła przed śmiercią na chorobę przypominającą cholerę. Bliscy Zhanny przyznają natomiast, że od dłuższego czasu niepokoiły ich zmiany w wyglądzie kobiety.

- Już kilka miesięcy temu na Sri Lance wyglądała na wykończoną, z opuchniętymi nogami, z których sączyła się limfa – wyjaśnia zaprzyjaźniona z influencerką osoba. Zhanna miała udać się na leczenie, ale terapia nie doszła do skutku. Przyjaciele przekonywali ją, by skupiła się na swoim zdrowiu. Influencerka promowała w sieci surowy weganizm i sama przez lata odżywiała się głównie owocami, sokami i kiełkami – powodem takiej decyzji dietetycznej była podobno prezencja rówieśników. Samsonova twierdziła, że jej rówieśnicy wyglądają na więcej lat, niż naprawdę mają i przypisywała taki stan rzeczy spożywaniu fast foodów.

Zobacz także: 28-latka marzyła o szczupłej sylwetce. Zmarła na stole operacyjnym

Influencerka zmarła. „Życie jest bezsensowne, ale warte przeżycia”

- Topniała na naszych oczach, ale wierzyła, że wszystko jest w porządku. Tylko jej (…) wesołe oczy i wspaniałe włosy rekompensowały okropny widok ciała udręczonego idiotyzmem. Proszę wybaczyć, jeśli to brzmi szorstko – powiedziała w mediach jedna z zaprzyjaźnionych z Zhanną osób. Na przestrzeni 2022 i 2023 roku influencerka gwałtownie schudła, a świadectwem jej zewnętrznej przemiany jest konto na Instagramie.

Influencerka zmarła
fot. @rawveganfoodchef/Instagram

Jedną z ostatnich rzeczy, które opublikowała w mediach społecznościowych influencerka, była relacja ze sporym podpisem:

Życie jest bezsensowne, ale warte przeżycia pod warunkiem, że rozpoznasz je jako pozbawione sensu.

Jeżeli podejrzewasz, że cierpisz na zaburzenia odżywiania lub masz niezdrową relację z jedzeniem - skontaktuj się ze specjalistą.

Nie przegap

RadioZET.pl/nypost.com