Obserwuj w Google News

To łacińskie imię w 2022 roku nadano tylko 6 dziewczynkom. Ma piękne znaczenie

2 min. czytania
14.02.2023 12:54
Zareaguj Reakcja

Wybór imienia dla dziecka to poważna i odpowiedzialna decyzja. W końcu imię towarzyszy nam przez całe życie i jest z nami bardzo ściśle związane. Z informacji udostępnionych przez Ministerstwo Cyfryzacji wynika, że najczęściej nadawanym imieniem żeńskim w 2022 roku było imię Zofia. Dużą popularnością cieszyły się również: Zuzanna i Hanna. Na liście nie brakuje także imion bardziej oryginalnych i rzadziej spotykanych. Jednym z nich jest Celia.

Co oznacza imię Celia
fot. shutterstock

Zestawienie najpopularniejszych imion w Polsce publikowane rokrocznie przez Ministerstwo Cyfryzacji budzi wiele emocji. Jakie imiona żeńskie w 2022 roku cieszyły się największą popularnością wśród świeżo upieczonych rodziców?

Zgodnie z udostępnionymi na stronie gov.pl statystykami w ubiegłym roku największą popularnością wśród imion damskich cieszyło się imię Zofia. Otrzymało je aż 5714 dziewczynek. Imię Zuzanna, które w 2021 roku było na szczycie listy, spadło na drugie miejsce - nazwano tak 5558 dziewczynek. Trzecie miejsce w zestawieniu od kilku lat, niezmiennie należy do imienia Hanna. W 2022 roku otrzymały je aż 5261 dziewczynki.

Redakcja poleca

To imię damskie w 2022 roku nadano tylko sześciu dziewczynkom

Oczywiście nie wszyscy rodzice kierują się modą, gdy wybierają imię dla dziecka. W zestawieniu można znaleźć także niespotykane i oryginalne imiona. Jednym z nich bez wątpienia jest Celia. Z listy opublikowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji wynika, że w 2022 roku jedynie 6 dziewczynek w Polsce otrzymało imię Celia. Chociaż nie jest ono popularne, ma wyjątkowe znaczenie.

Zobacz również:  Urodziło im się dziecko. Nadali mu imię na cześć... ulubionego dania

Co oznacza imię Celia?

Celia to imię często nadawane w Anglii, we Włoszech i w Hiszpanii. W Polsce nie cieszy się duża popularnością. Tymczasem znaczenie imienia Celia jest wyjątkowo wdzięczne. Celia oznacza bowiem „niebo”. To imię wywodzi się z języka łacińskiego i pochodzi od rzymskiej nazwy rodowej Caelius.

Co charakteryzuje kobiety, które noszą to imię? Celie to numerologiczne 3. Oznacza to, że są osobami o pogodnej naturze, radosnym usposobieniu i optymistycznym podejściu do życia. Numerologiczne 3. uznawane są także za dusze kreatywne i artystyczne. Na ogół mają niezwykle bogatą wyobraźnię i dobrze czują się, będąc blisko natury.

RadioZet.pl