Obserwuj w Google News

Ile powinien trwać stosunek seksualny? Ekspertka obala mit

2 min. czytania
26.10.2023 18:15
Zareaguj Reakcja

Ile powinien trwać idealny stosunek? Wiele osób uważa, że im dłuższe jest zbliżenie, tym bardziej staje się satysfakcjonujące dla obu stron. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda. Krótsze zbliżenia również mogą być intensywne i kończyć się orgazmem. Potwierdzają to liczne badania.

Ile powinien trwać stosunek seksualny
fot. shutterstock_AimPix

Każdy z nas ma nieco odmienne preferencje seksualne – to całkowicie normalne. Niektórzy lubią, gdy gra wstępna przybiera formę zabawy, inni od razu wolą przejść do rzeczy. Idealne zbliżenie często przedstawia się jako to długie i wyczerpujące. Życie czasami jednak weryfikuje wszelkie założenia. Badania pokazują bowiem, że dla wielu osób satysfakcjonujące zbliżenie intymne powinno nie trwać zbyt długo. Z tym wynikiem zgadza się terapeutka seksualna z Filadelfii. Ekspertka postanowiła zwrócić uwagę na pewną ważną kwestię.

Długi seks? Nie każdy ma na to ochotę

Gdyby zgromadzić w jednym pomieszczeniu kilka osób i każdą z nich zapytać o to, jak według niej powinien wyglądać stosunek idealny, z pewnością odpowiedzi byłyby bardzo różne. Dr Sonia Maya, która na co dzień pomaga parom pokonywać problemy dotyczące sfery seksualnej, podzieliła się jednak ciekawym spostrzeżeniem. W jednym z filmów, które udostępniła na TikToku zdradziła, ile – według licznych badań – powinien trwać satysfakcjonujący stosunek. Okazuje się, że wiele osób – zwłaszcza mężczyzn – żyje w błędnym przekonaniu, które może prowadzić do kompleksów.

Zobacz również:  Znudziły jej się aplikacje randkowe. Zaczęła wręczać mężczyznom wizytówki. Taki był efekt

Dr Sonia Maya zauważyła, że sam stosunek nie musi trwać długo, by być przyjemny i wyczerpujący. Zaznaczyła, że gra wstępna, która ma prowadzić do podniecenia kochanków, może przybierać różne formy i rozciągać się w czasie. Większość mężczyzn potrafi jednak wytrzymać jedynie kilka minut samej penetracji. Po tym czasie najczęściej u panów dochodzi do wytrysku. Seksuolożka zauważyła, że sperma, która wówczas się uwalnia, jest zdecydowanie najbardziej jakościowa.

Redakcja poleca

Mężczyźni często się tego obawiają. Kiedy zaczyna się problem?

Ekspertka zaznaczyła, że mitologizowanie długich zbliżeń bywa szkodliwe dla panów. Mężczyźni, którzy po kilku minutach stosunku odczuwają nadchodzący orgazm, często czują się bowiem niewystarczający. Niektórzy zgłaszają się do ekspertów, twierdząc, że borykają się z przedwczesnym wytryskiem. Tymczasem – jak zaznacza terapeutka, przedwczesny wytrysk to zaburzenie, które następuje wtedy, kiedy nie ma możliwości opóźnienia wytrysku i jest on niekontrolowany.

Nie przegap
Para zakochanych
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock