Obserwuj w Google News

Ile pieniędzy wręczyć dziecku na chrzest? Oto co mówi na ten temat ksiądz

2 min. czytania
16.08.2023 15:28
Zareaguj Reakcja

Popularny w sieci kapłan postanowił zareagować na pytanie jednego z internautów i mówi, co myśli o wręczaniu przez chrzestnych pieniędzy jako prezentu. "Mądra odpowiedź" - komentują internauci.

Ksiądz wypowiada się na temat chrztu
fot. tiktok.com/ks.sebastianpicur

Chrzest dziecka to niezwykle ważna uroczystość w życiu wielu rodzin. Jest to również podniosła chwila dla rodziców chrzestnych. Wielu z nich ma dylemat, co podarować maluchowi na tę wyjątkową okazję. Niektórzy podchodzą do tej kwestii dość praktycznie, uważając, że najlepszym wyborem będą w tym przypadku pieniądze.

Ostatnio tę kwestię postanowił poruszyć jeden z księży – Sebastian Picur, który zyskał dużą rozpoznawalność za sprawą swojej działalności na TikToku. Duchowny zamieszcza na swoim profilu różne treści związane z wiarą. Jakiś czas temu głośno było o jego wypowiedzi na temat najlepszych prezentów komunijnych. Tym razem postanowił wziąć na tapet podarunki z okazji chrztu świętego.

Redakcja poleca

Ile pieniędzy dać dziecku na chrzest? Ksiądz wyjaśnia

Ksiądz Sebastian cieszy się dużą popularnością na TikToku. Jego profil ma ponad 712 tysięcy obserwujących. Ostatnio kapłan postanowił odnieść się do kwestii, która zawsze wzbudza wiele kontrowersji, a mianowicie prezentów na chrzest. Jedna z użytkowniczek mediów społecznościowych zastanawiała się, ile pieniędzy z okazji tej uroczystości powinien wręczyć dziecku chrzestny.

Duchowny opublikował krótkie nagranie, na którym stwierdził, że główną rolą rodzica chrzestnego jest wspieranie w kształtowaniu dojrzałej wiary i wręczane prezenty przede wszystkim powinny nawiązywać właśnie do niej. Dodał także, że kwestia pieniędzy to tak naprawdę sprawa indywidualna.

Zobacz także: Pojechała do chrztu szlachecką karetą. Internauci: "Piękna sprawa"

Ksiądz mówi o wręczaniu prezentów na chrzest. Internauci komentują

Film opublikowany przez księdza doczekał się setek polubień. Wielu internautów zgodziło się z jego słowami. Niektórzy ubolewali nad tym, że w tych czasach pieniądze przysłoniły prawdziwe znaczenie tej uroczystości, którą powinno się przeżywać głównie pod względem duchowym:

Ludzie to zawsze myślą najpierw, ile kasy dać, tak teraz jest...

 

Pieniądze nie są najważniejsze, najważniejsza jest wiara i przekazanie pięknych wartości duchowych.

 

Na chrzciny to nic, dopiero na komunii ma obowiązek dać quada, a na bierzmowanie zdaje się 5000 zł - zażartował inny z użytkowników.

 
Nie przegap
najbardziej popularne imiona w Polsce
6 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Lopolo