,

Gwiazda k-popu przeprasza za strój ze swastyką. Teraz nosi symbol QAnon

23.03.2023 10:08

Koreańska wokalistka Chaeyoung, znana z zespołu Twice, może mieć kłopoty. Problem związany jest z wizerunkiem gwiazdy – kreacje, które ostatnimi czasy wybiera artystka, należą do kontrowersyjnych. Chaeyoung najpierw opublikowała zdjęcie w koszulce, na której widniała swastyka. Na innej fotografii fani dostrzegli symbol QAnon.

Wokalistka Chaeyoung założyła koszulkę ze swastyką.
fot. @chaeyo.0/Instagram, @iQuackbur/Twitter

Twice – grupa, w której występuje Chaeyoung – ma się całkiem nieźle. Hity „Cheer Up”, „The Feels” czy „Set Me Free” z niedawno wydanego albumu „Ready To Be” osiągają w serwisie YouTube milionowe wyświetlenia. Czas również zdaje się być sprzyjający: wielka ekspansja k-popu jako dobra narodowego Korei Południowej trwa, a muzyka pochodzących stamtąd artystów gromadzi fanów na całym świecie. Rachunek jest dość prosty: im większa publiczność, tym bardziej muzycy muszą mieć się na baczności, bo patrzy na nich wiele par oczu.

Zdaje się jednak, że Chaeyoung nie radzi sobie zbyt dobrze z rachunkami. W opublikowanym (ale obecnie już usuniętym) zdjęciu na Instagramie wokalistka miała na sobie koszulkę z wizerunkiem Sida Viciousa – basisty legendarnego zespołu Sex Pistols. Pierś nadrukowanego na kreacji Viciousa zdobiła...swastyka.

Zdjęcie w koszulce ze swastyką. Wokalistka przeprasza

Artystka spotkała się z dużą krytyką fanów. Zareagowała z pokorą. Fotografia została usunięta z serwisu, a sama Chaeyoung wystosowała przeprosiny w związku z zaistniałą sytuacją. Opublikowała je za pośrednictwem Instagrama.

Szczerze przepraszam w związku z moim postem na Instagramie. Nie rozpoznałam poprawnie znaczenia przechylonej swastyki na t-shircie, który nosiłam. Bardzo przepraszam za niewystarczająco dokładne przyjrzenie się i spowodowanie obaw – napisała wokalistka.

Na samym końcu krótkich przeprosin dodała także postanowienie poprawy:

W przyszłości będę bezwzględnie przywiązywać uwagę [do takich rzeczy – przyp. red.], by zapobiegać podobnym sytuacjom.

Zobacz także: Jennifer Lopez pokazała swój trening. Już wiemy, jak dba o zjawiskową figurę

Przed przeprosinami – koszulka z symbolem QAnon

Czujne oczy fanów wychwyciły kolejną wizerunkową wpadkę Chaeyoung. Okazuje się, że zaledwie kilka dni przed publikacją instagramowych przeprosin, artystka gościła z zespołem Twice w koreańskim programie zatytułowanym „Show! Music Core”. Podczas występu miała na sobie koszulkę z symbolem QAnon – grupy opartej na teoriach spiskowych, najlepiej znanej z ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych na początku 2021 roku – i znanym hasłem „Where we go one, we go all” – „Tam, gdzie idziemy, idziemy wszyscy”.

Jedną z rozlicznych teorii QAnon jest przekonanie, że administracja byłego prezydenta Donalda Trumpa prowadzi niewidzialny demontaż światowych organizacji przestępczych oraz walczy z satanistami i pedofilami. Stąd Trump jest traktowany przez zwolenników QAnon jak bohater, a nawet półbóg.

Portal Insider zwrócił się z zapytaniem o kolejny dyskusyjny wybór modowy Chaeyoung (czy raczej zapewne ubierających artystkę stylistów) do wytwórni zespołu Twice - JYP Entertainment. Nie uzyskał jednak żadnej odpowiedzi.

loader

RadioZET.pl/Insider.com/BBC.com/@iQuackbur, @bunnierina Twitter

Logo radiozet Dzieje się