Obserwuj w Google News

Goście przyszli na wesele bez żadnego prezentu. Panna młoda była wściekła

2 min. czytania
22.06.2023 15:09
Zareaguj Reakcja

Pewna panna młoda poskarżyła się na internetowym forum, że spora część gości weselnych nie dała jej prezentu. "Ta cała sytuacja ujawniła wiele na temat ludzi, których nazywamy bliskimi przyjaciółmi" - napisała kobieta. Internauci są jednak podzieleni.

Goście przyszli na wesele bez żadnego prezentu. Panna młoda była wściekła
fot. Shutterstock

Wiele osób, gdy tylko otrzyma zaproszenie na ślub, zaczyna zastanawiać się, co podarować młodej parze. Zdecydowana większość gości stawia na kopertę z pieniędzmi. Niektórzy natomiast decydują się na nabycie jakiegoś przedmiotu czy urządzenia, które - ich zdaniem - przyda się nowożeńcom na nowej drodze życia. Okazuje się jednak, że nie wszyscy poczuwają się do zakupu ślubnego prezentu. Ostatnio przekonała się o tym pewna panna młoda.

Redakcja poleca

Goście przyszli na wesele bez żadnego prezentu. Panna młoda była wściekła

Kobieta podzieliła się swoją historią na popularnym forum internetowym Mumsnet, a do jej wpisu dotarł portal dailymail.co.uk. Mieszkanka Wielkiej Brytanii zdradziła, że jakiś czas temu odbyło się jej wymarzone wesele. Wraz z narzeczonym na przyjęcie zaprosiła 100 osób. Na jedzenie dla gości wydali w sumie około 10 tys. funtów (ponad 51 tys. zł) - 100 funtów od talerzyka. "Wesele było hojne - zapewniono kanapki, wykwintną kolację i nieograniczone napoje" - wyznała kobieta.

Jakież było zdziwienie pary, gdy okazało się, że spora część osób nie dała im prezentu ani nawet kartki. Szczególnie że w przyjęciu uczestniczyli wyłącznie ich najbliżsi przyjaciele oraz rodzina, a nikt - zdaniem nowożeńców - nie ma większych problemów finansowych.

Panna młoda przyznała, że nie chciała nikogo zmuszać do dawania prezentów. Dlatego też na zaproszeniach ślubnych napisała: "Wystarczy twoja obecność". Jednocześnie podała gościom link, pod którym mogli znaleźć listę upominków. 

Zobacz także:  Zorganizowali wesele bez dzieci. „Najlepsza decyzja”

- Nie chcę wyjść na materialistkę, z pewnością nie zależy mi na hojnych prezentach. Ten post dotyczy bardziej gestu. Myślałam, że wręczanie prezentów na weselu to podstawa. Zawsze tak robiłam i nigdy nie wyobrażałam sobie, że może być inaczej. Ta cała sytuacja ujawniła wiele na temat ludzi, których nazywamy bliskimi przyjaciółmi - napisała kobieta na forum.

Nie dostała prezentów ślubnych. Zachowanie gości podzieliło internautów

Wpis panny młodej spotkał się z żywą reakcją internautów. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Użytkownicy sieci są podzieleni. Niektórzy stwierdzili, że skoro kobieta napisała na zaproszeniu: "Wystarczy twoja obecność", nie powinna mieć pretensji do gości, że nie podarowali jej prezentów. 

"Napisałaś, że ich obecność wystarczy. Ludzie uwierzyli ci na słowo! Nie pisz czegoś, czego nie masz na myśli!", "Dlaczego po prostu nie byłaś szczera?", "Jeśli powiedziałaś im, żeby niczego nie przynosili, to po prostu szanują twoje życzenie" - brzmią niektóre komentarze.

Część internautów zgodziła się jednak z panną młodą. Wiele osób stwierdziło, że goście powinni podarować parze przynajmniej kartkę z życzeniami. "Nigdy nie przyszłoby mi do głowy iść na wesele bez prezentu!", "Moim zdaniem jest to niesamowicie niegrzeczne" - napisali internauci.

Zobacz także:  Oburzające zachowanie pana młodego na ślubie. "To małżeństwo się skończyło"

Czego nie robić na weselu?
5 Zobacz galerię
fot. ProWeddingStudio/Shutterstock

RadioZET.pl/dailymail.co.uk