Obserwuj w Google News

Gdzie jest zapasowa suknia ślubna księżnej Diany? Kreacja zniknęła bez śladu

2 min. czytania
31.07.2023 10:07
Zareaguj Reakcja

Ślub księcia (a teraz już króla) Karola oraz Diany Spencer na zawsze zapisał się w historii świata. W tym roku minęła 42. rocznica tego wydarzenia. Wiąże się z nim intrygująca sytuacja: jedna z sukien ślubnych „królowej ludzkich serc” przepadła jak kamień w wodę.

Księżna Diana miała zapasową suknię ślubną.
fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS, Cover Images/East News

Księżna Diana do dziś wspominana jest jako ikona stylu, a jej suknia ślubna autorstwa Davida i Elizabeth Emanuelów błyskawicznie zyskała status legendarnej. Portal Jastrząb Post przypomina jednak, że projektanci przygotowali dla Diany więcej sukien. Pierwszą – najbardziej znaną – księżna miała na sobie podczas uroczystości zaślubin w londyńskiej Katedrze św. Pawła. Nie wszyscy wiedzą, że istniała również opcja zapasowa, nieco podobna do słynnego oryginału. To właśnie ten element garderoby – ostatecznie niezałożony przez Dianę – stał się zagadką. Nikt nie wie bowiem, gdzie podziała się suknia.

Redakcja poleca

Diana miała zapasową suknię. Kreacja rozpłynęła się w powietrzu

Elizabeth Emanuel przyznała w rozmowie z Daily Mail, że nie ma pojęcia, gdzie jest druga suknia ślubna księżnej Diany. „Przez długi czas wisiała w studio, a potem zniknęła. Nie wiem, czy ją sprzedaliśmy, czy upchnęliśmy do schowka” – stwierdziła z rozbrajającą szczerością, podkreślając tym samym, że ze względu na pełną rozmachu realizację pierwszego projektu, drugi nigdy nie został skończony.

- Po prostu nie mieliśmy czasu, aby przygotować ją w całości, więc nie wykonano żadnego haftu ani wykończenia – wyjaśniła Emanuel.

Zobacz także: Niezwykła pamiątka po księżnej Dianie wystawiona na sprzedaż. Cena? Zwala z nóg

Księżna Diana nigdy nie założyła tej kreacji. Teraz nikt nie wie, gdzie podziała się suknia

Małżeństwo Emanuelów – które zakończyło się rozwodem i trwającym do dziś sporem o autorstwo legendarnego projektu – przygotowało zapasową suknię ślubną dla Diany na tzw. wszelki wypadek.

- Nie mierzyliśmy jej na Dianie. Nigdy nawet z nią o tym nie dyskutowaliśmy. Chcieliśmy się upewnić, że coś mamy; tak naprawdę chodziło o nasz spokój ducha – wyjaśnił David w rozmowie z magazynem People.

Nigdy nie ujawniono, jak wyglądała druga kreacja. Według deklaracji projektantów miała nieco przypominać oryginalną suknię, którą w dniu ślubu założyła Diana – przy dekolcie zastosowano podobne zdobienia.

Nikt nie wie, co stało się z odzieżową opcją zapasową Lady Di. Wszystko wskazuje na to, że niestety sytuacja nie ulegnie zmianie – szczególnie w obliczu sporu jedynych osób, które mogłyby znaleźć zaginioną sukienkę.

Nie przegap
Księżna Diana
16 Zobacz galerię
fot. Eastnews

RadioZET.pl/jastrzabpost.pl/brides.com/dailymail.co.uk