Obserwuj w Google News

Ekspertka od savoir-vivre’u tłumaczy jak siedzą damy. „Chodzi o to, żeby się nie wypinać”

2 min. czytania
27.07.2023 12:03
Zareaguj Reakcja

Irena Kamińska-Radomska na Instagramie regularnie publikuje krótkie filmy, w których tłumaczy zasady savoir-vivre’u. Tym razem wyjaśniła internautkom oraz internautom, jak prawidłowo powinna siadać przy stole i wstawać od niego prawdziwa dama. – Nie wypada absolutnie robić tego jednym ruchem – zaznaczyła ekspertka.

Ekspertka od savoir-vivre’u tłumaczy jak siedzą damy.
fot. Artur Zawadzki/REPORTER&shutterstock_Pawel Michalowski

Irena Kamińska-Radomska to zdecydowanie najpopularniejsza w Polsce ekspertka od savoir-vivre’u. Zyskała rozpoznawalność dzięki reality show "Projekt Lady", w którym przed laty pełniła funkcję mentorki. Tłumaczyła młodym dziewczynom, które chciały odmienić swoje życia, jak należy poprawnie zachowywać się, przebywając w eleganckim towarzystwie.

Chociaż emisja programu TVN jakiś czas temu została wstrzymana, specjalistka nie narzeka na brak popularności. Irena Kamińska-Radomska aktywnie działa w mediach społecznościowych. To właśnie tam dzieli się swoją wiedzą.

Irena Kamińska-Radomska tłumaczy jak poprawnie… usiąść

Irena Kamińska-Radomska często bierze na tapet prozaiczne czynności i w krótkich filmach tłumaczy, jak wykonywać je prawidłowo, a więc zgodnie z zasadami savoir-vivre’u. Niedawno postanowiła poinstruować swoje obserwatorki, jak powinna siadać prawdziwa dama.

– Kiedy chcę usiąść przy stole, powinnam krzesło odsunąć w miarę bezgłośnie i siadam na krawędzi krzesła – chodzi o to, żeby się nie wypinać. A potem przysuwam to krzesło bezgłośnie – zaznaczyła Irena Kamińska-Radomska. Ekspertka podkreśliła także, że damy powinny zawsze siedzieć wyprostowane.

Zobacz również:  Ekspertka od savoir-vivre’u pokazuje jak nie jeść banana. "Jak małpa"

Specjalistka w tym samym filmiku wyjaśniła także, jak należy wstawać od stołu, by nie robić przy tym zbędnego zamieszania i hałasu.

– Wstawianie od stołu powinno być również w miarę bezgłośne. Lekko się podnoszę i krzesło przesuwam do tyłu. Nie wypada absolutnie robić tego jednym ruchem, bo wtedy się szura i wypina – wytłumaczyła. I dodała: – Wygląda to mało elegancko.

Redakcja poleca

"Podziwiam Panią za wiedzę”. Internauci komentują film Ireny Kamińskiej-Radomskiej

Post Ireny Kamińskiej-Radomskiej wywołał duże zainteresowanie internautów. Pod wpisem nie brakowało prześmiewczych komentarzy, jednak wiele osób podziękowało ekspertce za przekazaną wiedzę i zaangażowanie z prowadzenie instagramowego profilu. – Podziwiam Panią za to, że tak dokładnie nam Pani wszystko tłumaczy – napisała jedna z internautek. – Dziękuję Pani Ireno za bardzo pomocne informacje i wskazówki – zgodziła się inna.

Nie przegap

RadioZET.pl