Obserwuj w Google News

Czy katolik może pić alkohol? Ksiądz z TikToka stawia sprawę jasno

2 min. czytania
29.08.2023 11:23
Zareaguj Reakcja

Jeden z internautów zapytał księdza Piotra Jarosiewicza, czy katolik może pić alkohol. Duchowny długo nie zwlekał z odpowiedzią i zwrócił uwagę na kilka kwestii. Nagranie ma już ponad 45 tysięcy wyświetleń.

Czy katolik może pić alkohol? Ksiądz z TikToka stawia sprawę jasno
fot. tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz

Coraz więcej kapłanów idzie z duchem czasu i zakłada konta na najpopularniejszych portalach społecznościowych. Za pośrednictwem TikToka czy Instagrama duchowni zachęcają internautów do modlitwy i tłumaczą im różne zagadnienia religijne. Jedną z takich osób jest ksiądz Piotr Jarosiewicz

Kapłan cieszy się ogromną popularnością w sieci. Jego konto na TikToku obserwuje ponad 280 tysięcy osób, a liczba ta stale rośnie. Duchowny na swoim profilu regularnie organizuje tzw. Q&A (z ang. questions and answers) i odpowiada na - również te trudne - pytania obserwatorów. W jednym z ostatnich postów ksiądz poruszył temat alkoholu.

Redakcja poleca

Czy katolik może pić alkohol? Ksiądz z TikToka stawia sprawę jasno

Jeden z internautów postanowił zapytać księdza Piotra Jarosiewicza o to, czy można pić alkohol, będąc katolikiem. Kapłan długo nie zwlekał z odpowiedzią. - Ważne jest to, co mieliśmy w postanowieniach przy Pierwszej Komunii Świętej. Że do 18. roku życia, kiedy ciało rośnie i jest bardzo podatne na różne substancje, nie będziemy ich używać. Więc mówimy tu o momencie po 18. roku życia, kiedy wchodzimy w dorosłość - zaznaczył duchowny na wstępie.

Następie kapłan oświadczył, że katolicy mogą pić alkohol. Jak dodał, powinni jednak to robić umiarkowanie. - Jeśli pije normalnie, jeśli się nie upija i nie prowadzi to do uzależnienia, to tak. Pan Jezus był na weselu w Kanie Galilejskiej i zamienił wodę w wino. Psalm też mówi, że wino rozwesela serce człowieka  - wyjaśnił kapłan. 

Zobacz także:  Czy zgubienie obrączki wróży nieszczęście? Ksiądz nie ma wątpliwości

Ksiądz mówi o alkoholu. Nagranie ma już ponad 45 tys. wyświetleń

Nagranie księdza Jarosiewicza błyskawicznie obiegło media społecznościowe. Do tej pory zostało obejrzane ponad 45 tysięcy razy. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. "Ksiądz to chyba szwagra nie ma. Nie ma czegoś takiego jak umiarkowanie", "Jaki jest najmocniejszy alkohol? Wino mszalne - jeden pije, wszyscy śpiewają" - żartują internauci.

Niektórzy użytkownicy platformy zwrócili też uwagę na to, że alkohol ma negatywny wpływ na organizm, dlatego - ich zdaniem - spożywanie tego typu substancji powinno być grzechem. "Ale alkohol szkodzi, więc picie go to szkodzenie samemu sobie, czyli grzech. To jak to w końcu jest?" - napisał jeden z internautów. Ksiądz nie odniósł się jednak do tego komentarza.

Nie przegap