Obserwuj w Google News

Czy bycie singlem to grzech? Ksiądz stawia sprawę jasno

2 min. czytania
26.07.2023 16:43
Zareaguj Reakcja

Coraz większą popularnością w mediach społecznościowych cieszą się kanały prowadzone przez księży. Dla wielu osób jest to idealna okazja, aby zdobyć odpowiedzi na różne nurtujące ich kwestie dotyczące wiary. Ostatnio pewien internauta zapytał jednego z duchownych, czy bycie singlem jest grzechem. Oto co na ten temat sądzi kapłan.

Czy bycie singlem to grzech? Ksiądz z TikToka wyjaśnia
fot. tiktok.com/ks.sebastianpicur

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w pojedynkę. Dla jednych jest to świadomy wybór, jeszcze inni – zwyczajnie nie mogą trafić na swoją drugą połówkę. Niektórzy w takim stylu życia dostrzegają sporo zalet, twierdząc, że dzięki niemu mogą skupić się wyłącznie na swoich potrzebach. Singielstwo często bywa również tematem dyskusji.

Portal o2.pl dotarł do nagrania kapłana katolickiego - Sebastiana Picura. Duchowny działa aktywnie w mediach społecznościowych. Ostatnio opublikował film, w którym postanowił odpowiedzieć na pytanie jednego z internautów. Mężczyzna zapytał księdza, czy bycie singlem do końca życia jest w jakimś stopniu grzechem. Słowa kapłana nie pozostawiają wątpliwości.

Redakcja poleca

Czy bycie singlem to grzech? Duchowny wyjaśnia

Ksiądz Sebastian Picur prowadzi profil na TikToku, który ma już ponad 712 tysięcy obserwujących. Kapłan porusza na nim różne tematy związane z wiarą. Jakiś czas temu szerokim echem odbiła się jego wypowiedź dotycząca prezentów komunijnych. Tym razem z kolei udzielił krótkiej odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników mediów społecznościowych.

Internauta napisał, że jest singlem. Stwierdził, że nie planuje zostać księdzem, ale też nie chce mieć drugiej połówki do końca życia. Zastanawiał się, czy takie podejście może być uznane za grzech i zapytał o to księdza. Duchowny postanowił rozwiać jego wątpliwości:

Mamy różne powołania prowadzące do zbawienia. Kapłaństwo, życie zakonne, małżeństwo oraz życie w stanie wolnym - powiedział na nagraniu.

Zobacz także: Ksiądz atakuje rodziców. Mówi, że „przeszkadzają w przeżyciu mszy” 

Ksiądz mówi, czy bycie singlem to grzech. Internauci komentują

Nagranie opublikowane przez księdza na TikToku polubiło wiele osób. Film wywołał żywą dyskusję na jego profilu: "Super komentarz! Uśmiecham się i nie zazdroszczę bycia na pierwszej linii frontu (...)" - napisała jedna z użytkowniczek. Część osób podzieliła się swoim punktem widzenia:  "Nikogo nie szukam i chce zostać sam do końca życia, bo kobiety są trudne do zrozumienia" - dodaje pewien mężczyzna.

Z kolei zdaniem niektórych zarówno życie w pojedynkę, jak i we dwoje ma swoje blaski i cienie: "A ja w małżeństwie nie znajduję zrozumienia. Mój mąż mówi mi, że mnie kocha, ale nie okazuje tego w życiu codziennym" - komentuje smutno inna internautka.

Nie przegap

RadioZET.pl/o2.pl