Obserwuj w Google News

Jak niebanalnie spędzić czas z przyjaciółką? 7 pomysłów na kreatywny babski wieczór

Artykuł promocyjny
3 min. czytania
07.03.2023 16:58
Zareaguj Reakcja

Każdy pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółką jest dobry, można go jednocześnie spędzić w nieoczywisty sposób. Aktywne i kreatywne spędzanie czasu ma wiele zalet, między innymi poprawia nastrój i wyzwala kreatywność.

Jak niebanalnie spędzić czas z przyjaciółką? 7 pomysłów na kreatywny babski wieczór
fot. Shutterstock

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Oksfordzie, powinniśmy planować spotkania ze swoimi przyjaciółmi przynajmniej dwa razy w tygodniu, ponieważ wpływa to dobrze na nasze zdrowie emocjonalne i fizyczne. Warsztaty kreatywne, jazda konno czy zaplanowanie wycieczki to idealny pomysł na dobrze zorganizowany wypad z przyjaciółką. Oto nasze subiektywne typy najlepszych pomysłów na babski wieczór.

Zabawa malarska

Co powiecie na wspólny powrót do dzieciństwa poprzez zabawę i rysowanie? Malarstwo to kolejna przestrzeń kreatywna, w której warto się zgubić, by odkryć w sobie wewnętrzne dziecko. Bez presji i narzuconych zasad. To niepowtarzalny czas spędzony w innym wymiarze, nieskrępowanej akcji i twórczej ekstazy, bez obawy o rozlaną farbę. Wspomnienia czasu spędzonego z przyjaciółką zostaną na długo. Nie tylko na płótnie. W sklepach znajdziecie gotowe zestawy malarskie, wystarczy je nabyć i puścić wodze fantazji.

Lekcja tańca

Samodzielna nauka tańca może być niezręczna, więc dlaczego nie zaprosić przyjaciółki, aby mogła się z Tobą pośmiać? Taniec to wspaniałe hobby, które zaraża pozytywną energią.

Wystawa antyków

Niezależnie od tego, czy chodzi o zabytkowe samochody, płyty, przedmioty kolekcjonerskie, biżuterię, odzież, sztukę czy dekoracje, pokazy antyków to wyjątkowy podmuch przeszłości, który przyciąga różnorodną rzeszę zapalonych kolekcjonerów i weteranów. Załóżcie strój vintage i wybierzcie się na najbliższe targi staroci. Nie zapomnijcie zapytać sprzedawców o historię interesujących was rzeczy.

Wizyta w muzeum

Chłońcie razem kulturę spędzając dzień w wybranym przez siebie muzeum. Zdecydowana większość oferuje bezpłatny wstęp przynajmniej raz w tygodniu lub cenę wstępu, która zostanie przeznaczona na dalsze badania. Jest wiele rodzai muzeów, od galerii sztuki po historię skupioną na sportach, lub też przyjemnościach, muzeum czekolady, zabawek czy muzeum morskie.

Nagrajcie podcast

Internet to potęga dla kreatywnych. Pierwszym krokiem do stworzenia podcastu jest pomysł. Możecie omówić najnowsze trendy w podróżach czy kulturze, wymyślić challenge lub porozmawiać po prostu o swoich doświadczeniach. Jak pokazują analizy, podcasty tworzone przez kobiety cieszą się największą popularnością. Może pora, byście to właśnie wy podzieliły się swoją historią?

Zwiedzanie miasta

Spacer wydaje się być rzeczą niezwykle prozaiczną. Nic bardziej mylnego. Codzienne chodzenie nie tylko pozytywnie wpływa na naszą kondycję. Odkrywanie miejsca, w którym mieszkasz, pomoże wam nie tylko produktywnie spędzić wolny czas ale na nowo się w nim zakochać. Spacerując macie szansę na nowo poznać swoje miasto i dowiedzieć się o nim wielu nowych rzeczy. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą aparatu aby móc uwiecznić waszą wyprawę.

Stwórzcie naturalne kosmetyki

Wspólne przygotowanie kosmetyków, a następnie domowe spa to świetny pomysł na babski wieczór z korzyścią dla zmysłów i urody. Większość składników potrzebnych do przygotowania kosmetyków znajdziesz prawdopodobnie we własnej kuchni, w internecie znajdziesz pełno przepisów jak własnoręcznie stworzyć domowy peeling, czy maseczkę. Zwróćcie uwagę na stworzenie odpowiedniej atmosfery. Jak w prawdziwym spa, przyćmione oświetlenie, kilka świec, zapachowe olejki z subtelną muzyką w tle, które zanurzą was w błogi, relaksujący nastrój. Oprócz maseczek na twarz i włosy, zadbajcie także o swoją skórę długofalowo, możecie połączyć to z przyjemnością. Doskonałym towarzyszem takiego wieczoru będzie woda Żywiec Zdrój Delikatnie Musująca, będąca połączeniem delikatnych bąbelków i krystalicznej górskiej wody. To również doskonały sposób by zadbać o przyjemne nawodnienie.

Możecie również zrobić coś mniej nieoczywistego, ale coś, na co nigdy nie macie obie czasu. Sprawdźcie nową restaurację lub kupcie bilet na najnowszy film do kina, pomysłów jest mnóstwo. Możecie wybrać się do muzeum, wyjść na basen, spróbować pojeździć konno w pobliskiej stadninie, wybrać się w góry albo spontanicznie nad morze. Badania społeczne wyraźnie pokazują, że ludzie, z którymi spędzamy czas, kształtują to, kim jesteśmy, co myślimy i robimy. Dlatego warto świadomie wybierać środowisko, w którym się obracamy, spędzać czas z młodo myślącymi osobami. Ważnym jest, by otaczać się przyjaciółmi, którzy są optymistami, pozytywnie odnoszą się do samych siebie, świata i innych oraz aktywnie dążą do długowieczności.