Obserwuj w Google News

Codziennie wrzucał drobniaki do słoika. Szybko zebrał majątek

2 min. czytania
19.01.2023 09:35
Zareaguj Reakcja

Pewien mężczyzna codziennie przez półtora roku wrzucał do skarbonki monetę o nominale 5 zł. Gdy przyszedł czas na podsumowanie oszczędności, okazało się, że słoik waży niemal 9 kg. Jak myślicie, ile udało mu się zebrać pieniędzy?

Codziennie przez półtora roku wrzucał 5 zł do skarbonki
fot. tiktok.com/@dawidrybackipiano

Znacie to przysłowie "grosz do grosza, a będzie kokosza"? Jego przesłanie jest proste - odkładając systematycznie nawet niewielkie kwoty, w przyszłości można uzbierać naprawdę sporą sumę pieniędzy. Ostatnio przekonał się o tym pewien tiktoker z Polski. Dawid Rybacki, bo tak się nazywa, pokazał, ile udało się zaoszczędzić jego tacie w ciągu półtora roku. Kwota zwala z nóg.

Zobacz także:  Tak przyciągniesz pieniądze w czasie inflacji. Ten magiczny sposób stosowano przez wieki

Codziennie przez półtora roku wrzucał 5 zł do skarbonki

Dawid Rybacki to muzyk, który aktywnie działa również w social mediach. Jego konto na TikToku obserwuje ponad 40 tys. osób. Ostatnio mężczyzna na profilu opublikował nagranie, w którym pokazał oszczędności swojego taty. Wideo szybko obiegło sieć i stało się viralem. Do tego filmu dotarł portal kobieta.onet.pl.

Redakcja poleca

Jak zdradził Polak, jego tata codziennie przez niemal półtora roku wrzucał do słoika monetę o nominale 5 zł. W końcu przyszedł czas na podsumowanie zebranej przez niego kwoty. Skarbonka ważyła prawie 9 kg. "Jak widzicie, słoik wypchany jest aż po brzegi. Nie dało się do niego kompletnie już nic wrzucić" - mówi Rybacki.

Tiktoker pokazał na nagraniu proces liczenia pieniędzy. W pracę zaangażowanych było kilka osób. "Ustawiliśmy sobie to rzędami. Każdy po 100 zł" - relacjonuje mężczyzna.

Okazało się, że w ciągu półtora roku tacie Dawida udało się zebrać - uwaga - 5985 zł. 

Internauci biją mu brawo

Nagranie spotkało się z żywą reakcją internautów. Do tej pory zostało obejrzane ponad 600 tys. razy. Pod wideo pojawiło się mnóstwo komentarzy. Użytkownicy aplikacji pogratulowali mężczyźnie zebrania tak pokaźnej sumy. Niektórzy też przyznali, że film ich zainspirował i teraz sami zamierzają oszczędzać pieniądze. 

Ładny wynik.
 
Brawo!
 
Już wiem, czemu w sklepach wiecznie brakuje 5 zł - brzmią komentarze.

Zobacz także:  Trudno ci wytrwać w noworocznych postanowieniach? Sprawdź, dlaczego tak się dzieje

RadioZET.pl/kobieta.onet.pl