Obserwuj w Google News

Co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci? Ksiądz z TikToka nie ma wątpliwości

2 min. czytania
14.03.2023 13:13
Zareaguj Reakcja

Jeden z internautów zapytał księdza Sebastiana Picura o to, co się dzieje z osobami niewierzącymi po śmieci. Odpowiedź duchownego podzieliła internautów. "Uśmiałam się" - czytamy w komentarzach.

Co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci? Ksiądz z TikToka nie ma wątpliwości
fot. tiktok.com/@ks.sebastianpicur

Niektórzy księża idą z duchem czasu i zakładają konta na portalach społecznościowych. Za pośrednictwem TikToka czy Instagrama tłumaczą internautom różne zagadnienia religijne, a także zachęcają ich do wiary w Boga. Jednym z takich duchownych jest Sebastian Picur. Konto księdza na TikToku o nazwie "ks.sebastianpicur" obserwuje ponad 640 tys. osób. Kapłan na swoim profilu m.in. czyta fragmenty Słowa Bożego, a także odpowiada na pytania obserwatorów. 

Redakcja poleca

Ksiądz z TikToka zdradził, co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci

Jednak nie wszystkim podoba się to, co mówi duchowny. Kilka dni temu  ksiądz zdradził, jakie jest jego zdanie na temat ostatniego zamieszania wokół Jana Pawła II. Jego słowa wywołały burzę w sieci.

Nieco wcześniej natomiast jeden z użytkowników TikToka zapytał księdza Sebastiana Picura o to, co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci. Duchowny nie boi sie poruszać trudnych zagadnień, dlatego postanowił odpowiedzieć. Jego wyjaśnienia po raz kolejny nie przypadły do gustu internautom.

Przestaje być osobą, która nie wierzy w Pana Boga - powiedział kapłan.

Słowa księdza podzieliły internautów

Nagranie księdza błyskawicznie obiegło sieć i stało się viralem. Do tej pory zostało obejrzane ponad 450 tys. razy. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci są jednak podzieleni. Wielu osobom nie spodobało się tłumaczenie kapłana. Niektórzy użytkownicy aplikacji zwrócili uwagę na to, że przecież nikt nie może wiedzieć, co się dzieje po śmierci. 

Zobacz także:  Ksiądz chciał pobłogosławić dziecko. Takiej reakcji nikt się nie spodziewał

"Uśmiałam się. Obawiam się, że to księdza spotka zawód", "Ale odpowiedź...", "Nic nigdy nie zostało tak naprawdę udowodnione, co się dzieje po śmieci, nikt tego nie wie", "Jak można zadać takie pytanie. Facet wie tyle, co my", "W sumie wystarczyłaby kropka po "przestaje być osobą", tak samo ma każdy wierzący czy nie", "No chyba nie takiej odpowiedzi tu oczekiwano", "Czyli nie ma znaczenia, czy wierzysz, czy nie, bo i tak spotykamy się po tej samej stronie? Chyba że to źle interpretuję" - czytamy w komentarzach.

A ty wierzysz w życie po śmierci?

RadioZET.pl