Obserwuj w Google News

Co robić w wakacje, gdy pada deszcz? Zabij nudę w domu

2 min. czytania
24.07.2023 14:35
Zareaguj Reakcja

Sezon wakacyjny kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, plażą i całymi dniami na zewnątrz. Zdarza się jednak, że wysokie temperatury ustępują miejsca ulewom, a katalog dostępnych form spędzania czasu zdaje się wówczas kurczyć. Podpowiadamy, co robić w wakacje, gdy pogoda za oknem nie zachwyca.

Co robić w wakacje, gdy pogoda jest kiepska?
fot. buritora/Shutterstock

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: szykujemy się do wyjścia z domu i spędzenia czasu na słońcu. Pogoda dopisuje, a wysokie temperatury zachęcają do założenia ulubionej, lekkiej kreacji. W ostatniej chwili widzimy jednak, że zaczyna padać. Słońce znika, lekka mżawka przeradza się w ulewę, a my nie możemy wyjść z domu. Jak zabić nudę w takiej sytuacji? Oto, co robić w wakacje, gdy pada deszcz.

Redakcja poleca

Co robić w wakacje, gdy pogoda jest kiepska?

Przebywanie w domu nie ograbia nas z możliwości praktykowania aktywności fizycznej. Chociaż bieganie czy jazda na rowerze bywają trudne do wykonania w ulewie, to joga, pilates, ćwiczenia cardio czy taniec idealnie nadają się do zacisza domowego. Ulewa na zewnątrz to również gratka dla osób pracujących zdalnie – kiepska pogoda będzie świetnym pretekstem do zaopiekowania się swoimi kumulującymi napięcia barkami i plecami. Wystarczy nam mata do ćwiczeń, na której można swobodnie się rozciągać.

W przypadku, w którym sport nie wchodzi w grę, skupmy się na tym, co lubimy, a na co zazwyczaj mamy mało czasu. Jeśli nie wiemy, co robić w wakacje, gdy za oknem pada deszcz - wróćmy do zbierającej kurz książki, obejrzyjmy zaległe filmowe nowości, odświeżmy wybrane zagadnienia w przyswajanym od jakiegoś czasu języku obcym lub wypróbujmy przepis na ciasto, które już dawno planowaliśmy upiec.

Zobacz także: Zamówił laptopa za ponad 2500 zł. W paczce znalazł dwa opakowania płatków śniadaniowych

Co robić w wakacje, kiedy pada deszcz?

Jeżeli od jakiegoś czasu odkładamy ważne sprawy, ulewa może być adekwatnym pretekstem do ich załatwienia. Zrobienie porządku w szafie, umycie pralki, spisanie i zarchiwizowanie rodzinnych wydatków czy zatelefonowanie do banku nie należą do najprzyjemniejszych czynności, ale mimo to w ostateczności muszą zostać wykonane. Być może ulewa stanowi adekwatny pretekst do ich załatwienia?

Jeżeli zastanawiamy się, co robić w wakacje, gdy pogoda jest kiepska – zaangażujmy członków rodziny w niewymagającą użycia telefonów czy komputerów aktywność. Świetnie sprawdzą się wszelkie gry planszowe, a także kultowe kalambury, państwa-miasta czy wielki test wiedzy o bliskich, wzorowany na quizie z serialu „Przyjaciele”. Wszyscy będą bawić się świetnie, a przy okazji odpoczną od nieustannego bycia online.

Zobacz także: Ma sąsiada z piekła rodem. Mężczyzna wrzuca psie odchody na jej posesję

Każdą z tych przypraw masz w swoim domu. Kiedyś służyły do... czarów [GALERIA]
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl