Obserwuj w Google News

Co powinien zrobić ksiądz, gdy się zakocha? Duchowny stawia sprawę jasno

2 min. czytania
05.09.2023 10:48
Zareaguj Reakcja

Jeden z użytkowników TikToka zapytał księdza Piotra Jarosiewicza, co powinien zrobić duchowny, który się zakocha. Kapłan nie zwlekał z odpowiedzią i rozwiał wszelkie wątpliwości. "Po raz pierwszy ktoś powiedział tak idealnie o miłości" - komentują internauci.

Co powinien zrobić ksiądz, gdy się zakocha? Duchowny stawia sprawę jasno
fot. tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to jeden z tych duchownych, którzy aktywnie działają w mediach społecznościowych. Jego konto na TikToku obserwuje ponad 280 tysięcy osób, a liczba ta stale rośnie. Kapłan na swoim profilu tłumaczy m.in. różne zagadnienia religijne; nierzadko publikuje też treści o charakterze humorystycznym. Ponadto ksiądz regularnie organizuje tzw. Q&A (z ang. question and answer) i odpowiada na - również te trudne - pytania obserwatorów. 

Redakcja poleca

Co powinien zrobić ksiądz, gdy się zakocha? Duchowny stawia sprawę jasno

Jakiś czas temu jeden z użytkowników TikToka zadał duchownemu następujące pytanie: "A co jeśli ksiądz się zakocha?". Kapłan postanowił odpowiedzieć i tym samym rozwiać wszelkie wątpliwości. Do jego nagrania dotarł portal o2.pl.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz wyjaśnił, że zanim dojdzie do zakochania, jest zauroczenie, i to właśnie na tym etapie powinno się pohamować swoje uczucia. "Jeśli jestem księdzem i widzę ładną dziewczynę, w której potencjalnie mógłbym się zakochać, to normalne jest to, że to ucinam. Dlaczego? Bo w momencie, w którym ucinam tę rzeczywistość, rozwój tej sytuacji, ja bardziej utwierdzam się w powołaniu do kapłaństwa" - wytłumaczył duchowny. 

Kapłan powołał się też na słowa ojca Adama Szustaka. "W każdym z nas są dwa wilki - dobry i zły. I wygra ten, którego ja karmię" - oświadczył.

Zobacz także:  Ksiądz pokazał, jakie zwierzęta święci. Internauci są zachwyceni

Ksiądz mówi o miłości. Internauci komentują: "Jesteś mądrym gościem"

Nagranie kapłana Piotra Jarosiewicza spotkało się z żywym zainteresowaniem internautów. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób skrytykowało celibat obowiązujący księży w Kościele katolickim. "Dla mnie najbardziej nielogicznym, niehumanitarnym i w sprzeczności z Bogiem, jest celibat. Kompletnie niezrozumiała dla mnie kwestia" - oświadczył jeden z użytkowników TikToka. Inny dodał: "Nie rozumiem, dlaczego sztucznie powstrzymywać pożądanie i miłość. To jest normalne i bardzo ludzkie uczucie".

Sporo osób pochwaliło też kapłana za to, że tak szczegółowo odniósł się do tego zagadnienia. "Jesteś mądrym gościem", "Jejku, jakie to piękne, co ksiądz mówi. Po raz pierwszy ktoś powiedział tak idealnie o miłości", "Mimo że jestem niewierząca... Jakże cudnie mądrego posłuchać", "Bardzo ładnie wytłumaczone" - czytamy w komentarzach.

Nie przegap