Obserwuj w Google News

Co dzieje się z tatuażami po śmierci? Grabarz mówi jasno

2 min. czytania
24.08.2023 10:27
Zareaguj Reakcja

Śmierć bywa trudnym tematem. Dla niektórych osób wiąże się z refleksją na temat przemijania, a innych interesuje z praktycznego punktu widzenia. Pan Robert, popularny na TikToku grabarz, upowszechnia wśród odbiorców wiedzę związaną z procesem pogrzebowym. Tym razem mężczyzna postanowił opisać, co dzieje się z tatuażami człowieka po jego śmierci.

Grabarsz wyjaśnił, co dzieje się z tatuażami po śmierci.
fot. NKM999/Shutterstock, @@robas000/TikTok

Pan Robert działa na TikToku jako @robas000. Grabarza obserwuje obecnie ponad 200 tysięcy osób, a filmy zamieszczane na profilu najczęściej przyjmują formę pytań i odpowiedzi. Tiktoker szczerze wyjaśnia wiele zastanawiających jego widzów kwestii. Niedawno pan Robert zajął się pewnym mitem, zakładającym, że tatuaże znikają z ciała po śmierci. Do jego wypowiedzi dotarł portal Wirtualna Polska Kobieta.

Redakcja poleca

Co dzieje się z tatuażami po śmierci? Grabarz wyjaśnia temat

Tiktoker, który sam jest posiadaczem tatuaży, postanowił rozprawić się z – jak okazało się na filmie – błędnym przekonaniem. Wszystko zaczęło się od pytania obserwatora, brzmiącego: „Czy to jest prawda, że po śmierci przed pochówkiem tatuaże znikają?” (pisownia ujednolicona – przyp. red.). Pan Robert błyskawicznie odpowiedział widzowi.

- Jest to jakiś fake, jakaś bzdura wymyślona nie wiem przez kogo. Nie, nie znikają tatuaże, (…) są cały czas takie same, jak były i nic się z tymi tatuażami nie dzieje. Przygotowywałem już niejedną osobę z tatuażami i wręcz przeciwnie, (…) nie ulegają żadnemu zniszczeniu - wyjaśnił grabarz.

Internautów zaskoczyło zadane pytanie. Wielu z nich zamieściło pod filmem sarkastyczne komentarze, wśród których można przeczytać m.in.: „Ale jak będzie taki z czipsów, to zniknie” czy „Nie po to je robię, by znikały. Nawet w trumnie trzeba jakoś wyglądać”. Odezwał się również autor pytania, spiesząc z wyjaśnieniem: „Dzięki serdecznie za odpowiedź, tak tylko słyszałem i się zapytałem”.

Zobacz także: Przeżył doświadczenie z pogranicza śmierci. 57-latek opowiada, co zobaczył "po drugiej stronie"

Tatuaże w branży funeralnej. Grabarz zdradza, czy komuś przeszkadzają

Pan Robert wykorzystał również okazję do poruszenia pokrewnego tematu. Postanowił odnieść się do komentarzy związanych z faktem, że sam ma na ciele wiele tatuaży, pracując w branży funeralnej.

- Nikomu to jeszcze nie przeszkodziło, nikt nie miał żadnych obiekcji co do moich tatuaży...wiesz dlaczego? Bo tych tatuaży po prostu nie widać, bo zawsze jesteśmy ubrani w koszule z długimi rękawami. A nawet jeżeli miałbym mieć koszulkę z krótkim rękawem, to co komu przeszkadzają tatuaże w dzisiejszej dobie? No nic! Dzisiaj mamy takie czasy, a nie inne (…), tak że: tatuaże nie znikają, pogrzebnicy tatuaże mają i nikt się do tego nie przyczepia – wyjaśnił tiktoker.

Nie przegap
Anna Lewandowska zrobiła tatuaż. Te gwiazdy też mają "dziary" [GALERIA]
10 Zobacz galerię
fot. Screen/instagram.com/annalewandowskahpba/