Obserwuj w Google News

Chciała ugasić niesamowite pragnienie. 35-latka zmarła po wypiciu wody

2 min. czytania
09.08.2023 11:25
Zareaguj Reakcja

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest ważne. Nie każdy jednak wie, że wodę można przedawkować. Pochodząca z Ameryki 35-letnia Ashley Summers zmarła na skutek zatrucia wodą. Kobieta w niecałe 20 minut przyjęła aż 2 litry płynów. O tragedii poinformował serwis wrtv.com.

35-latka zmarła po wypiciu wody
fot. shutterstock_DarSzach

Ile wody dziennie powinniśmy wypijać? Szacuje się, że zdrowy, dorosły człowiek powinien przyswajać około 2 litrów płynów na dobę. Ilość ta może się jednak zwiększyć – w zależności od płci, temperatury otoczenia lub aktywności fizycznej. Rekomenduje się, by podczas upałów wypijać nawet 4 litry wody w ciągu doby.

Warto jednak pamiętać, że wodę możemy przedawkować – to rzadkie, ale nie niemożliwe zjawisko. Zatrucie wodne jest bardzo niebezpieczne dla organizmu i może prowadzić nawet do śmierci.

Zatrucie wodne występuje, gdy w organizmie znajduje się więcej płynów, niż jesteśmy w stanie wydalić. Wówczas następuje obrzęk tkanek obwodowych, mózgu, a także płuc. Mogą wystąpić również drgawki lub omdlenia. Przyswojenie jakiej ilość wody może spowodować przedawkowanie? Organizm dorosłego człowieka w ciągu godziny jest w stanie pozbyć się około 1 litra wody. Nie powinniśmy więc konsumować więcej płynów w tak krótkim czasie.

Duszkiem wypiła 2 litry wody. Zmarła z przedawkowania

Serwis wrtv.com opisała historię 35-latki pochodzącej z Ameryki. Ashley Summers z rodziną – mężem oraz dziećmi – wypoczywała nad jeziorem. Kobieta – zgodnie z relacją świadków – miała narzekać na ból głowy. Twierdziła też, że czuje ogromne pragnienie.

Zobacz również:  Na co należy zwracać uwagę przy zakupie wody pitnej?

Ashley Summers wypiła cztery półlitrowe butelki wody w niespełna 20 minut. Niedługo po przyjęciu 2 litrów płynu zaczęła gorzej się czuć. 35-latka wróciła do domu i zemdlała w garażu. Rodzina od razu wezwała pogotowie ratunkowe. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Redakcja poleca

Badania wykazały, że bezpośrednią przyczyną śmierci 35-latki był obrzęk mózgu. Lekarze przez jakiś czas usiłowali ustalić, jak do niego doszło. Relacja świadków sprawiła, że medycy uznali, że kobieta w krótkim czasie wypiła więcej wody, niż zdołała wydalić. To spowodowało kumulację płynu w organizmie i doprowadziło do śmierci.

Brat zmarłej, Devon Miller w rozmowie ze stacją WRTV zaznaczył, że rodzina pogrążona jest w żałobie. Przyznał, że śmierć siostry była dla niego szokiem, ponieważ nie wiedział, że przedawkowanie wody jest w ogóle możliwe.

Nie przegap
Soda oczyszczona
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl