Obserwuj w Google News

Mąż chce, by siedziała w domu z dziećmi. Kobieta jest sfrustrowana

2 min. czytania
26.09.2023 16:09
Zareaguj Reakcja

Kobieta jest wściekła na męża, który chce, aby po narodzinach dziecka zajęła się wyłącznie domem. Ta jednak przyznaje, że taki układ jest daleki od jej marzeń.

Kobieta kłóci się z mężem o podział obowiązków domowych
fot. Shutterstock

Podział obowiązków między partnerami to sprawa, którą warto dokładnie przedyskutować jeszcze przed ślubem. Jak pokazują doświadczenia wielu par, nierzadko ta kwestia staje się przyczyną poważnych kłótni w związku. Są osoby, które świadomie porzucają karierę, by zająć się wyłącznie domem jak np. pewna tiktokerka Grace, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

Dla innych takie rozwiązanie jest jednak nie do zaakceptowania. Wiele kobiet nie wyobraża sobie, aby odstawić na bok swoje plany związane z rozwojem zawodowym, co często spotyka się z niezrozumieniem ze strony ich partnerów. Przekonała się o tym pewna internautka, o której napisał portal mirror.co.uk.

Redakcja poleca

Nie chce rezygnować z kariery. Mąż ma jej to za złe

Kobieta ma żal do swojego męża, o czym opowiedziała w jednym z wątków na forum Reddit.com. Mężczyzna oczekuje, że jego żona zrezygnuje ze swoich planów zawodowych, aby zająć się domem i poświęcić wychowaniu dziecka. Internautka przyznaje jednak, że słowa partnera zupełnie ją zaskoczyły. Po urlopie macierzyńskim planowała bowiem wrócić od razu do pracy.

"Mówi, że mógłby nadal pracować na pełny etat i zapewniać nam utrzymanie, a ja zajmę się wszystkimi obowiązkami domowymi i opieką nad dziećmi".- cytuje kobietę portal mirror.co.uk. Mężczyzna uważa, że taki podział obowiązków nie jest niczym dziwnym. Za wzór stawia sobie swoich rodziców, którzy funkcjonowali w taki właśnie sposób. Jego mama zajmowała się domem i liczy na to, że żona pójdzie w jej ślady.  

Zobacz także: Jedna na pięć par twierdzi, że nie ma ze sobą nic wspólnego. Zaskakujące wyniki badań 

Mówi o swoich planach zawodowych. Internauci komentują

Kobieta nie chce słyszeć o pomyśle męża. Jak twierdzi, lubi pracować i nie chce żyć tak, jak jej teściowa. Zapytała internautów, co sądzą o jej postawie i czy przypadkiem nie uraziła swojego męża. Ci jednak jak najbardziej rozumieli jej sytuację. "Podwójne standardy. Twój mąż będzie musiał dostosować się do rzeczywistości, ponieważ większość kobiet nie zniesie takiego układu obecnie, nawet jeśli był powszechny ponad 20 lat temu" - piszą użytkownicy forum.

Nie przegap
Mężczyźni o tych imionach to najlepsi mężowie
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock