Obserwuj w Google News

Chce nazwać dziecko jak apkę do randek. Mąż wściekły: to żenujące

2 min. czytania
18.01.2023 13:54
Zareaguj Reakcja

Kobieta wybrała imię dla swojego dziecka. Jej parter uznał je jednak za zawstydzające.

Kobieta z dzieckiem
fot. Shutterstock

Jedną z ważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć przyszli rodzice, jest wybór imienia dla dziecka. Doświadczenie pokazuje, że nieraz z tego powodu dochodzi do kłótni między małżonkami. Często mają oni bowiem odmienne zdanie na temat tego, jak chcą nazwać swoją pociechę. Przed takim dylematem stanęła pewna kobieta, o której napisał portal the-sun.com. Wybrane przez nią imię zupełnie nie spodobało się jej mężowi.

Redakcja poleca

Kobieta podzieliła się swoim doświadczeniem na forum Reddit.com. Jest właśnie w siódmym miesiącu ciąży i spodziewa się córeczki. Bardzo kocha swojego męża i niezwykle cieszy się z tego, że założyła z nim rodzinę. Między nimi jest jednak jeden punkt sporny, a mianowicie - nazwanie pociechy. Internautka poznała partnera przez internet i chciała, aby imię ich dziecka upamiętniało jej pierwsze spotkanie z mężem.

Postanowiła więc nazwać córkę "Tinderleigh", nawiązując do nazwy popularnej aplikacji randkowej, która pomogła jej znaleźć prawdziwą miłość. Niestety mąż kobiety ma w tym przypadku zupełnie odmienne zdanie. Uważa, że takie imię będzie dla dziecka powodem do wstydu, a poza tym nie chce, aby inni wiedzieli, że poznali się z żoną właśnie w taki sposób.

Zobacz także: To imię dla dziewczynki staje się coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą jego znaczenia

Została wyśmiana

Wybór imienia dla dziecka to coś, z czym boryka się wielu przyszłych rodziców. Kobieta zaznaczyła, że ta sytuacja jest również dla niej wyjątkowo trudna. Zapytała internautów, w jaki sposób według nich może przekonać męża do zmiany decyzji. Ci jednak nie byli dla niej zbyt pomocni:

Zgadzam się z mężem, to żenujące.
 
Moi rodzice poznali się, kiedy mój tata nadepnął mojej mamie na mały palec podczas meczu siatkówki. Ciekawe, jak powinni mnie nazwać...

Przyszła mama nie zamierza się jednak poddawać. Jedno jest pewne - w tym przypadku nie będzie łatwo o kompromis.

Zobacz także: Dzieci o tych imionach są najbardziej lubiane. Jak nazwać dziecko, by miało wielu przyjaciół?

RadioZet.pl/the-sun.com/reddit.com