,

Celebryci oszukali fanów? Reality show pod obstrzałem

28.03.2023 11:57

Programy typu reality show – jak sama nazwa wskazuje – mają odzwierciedlać pewien konkretny wycinek rzeczywistości. Okazuje się jednak, że nie w każdym przypadku jest to główny cel. Celebryci uczestniczący w chińskim programie Camping Life zostali oskarżeni o oszukiwanie widzów, a program – o bycie wyreżyserowanym.

Celebryci oszukali widzów? Produkcja tłumaczy
fot. gnepphoto/Shutterstock, Olivia Mi/YouTube

Camping Life to chiński program, którego założeniem są przygody znanych osób w malowniczych okolicznościach natury. Celebryci wyruszają na camping, więc docelowo przez określony czas mają funkcjonować głównie na świeżym powietrzu, spać w namiotach i radzić sobie w warunkach odbiegających od standardów, do których przywykli. Realizacja drugiego sezonu niedawno rozpoczęła się w chińskiej prowincji Hainan. W obsadzie poza nowymi uczestnikami znalazły się także dwie powracające gwiazdy pierwszego sezonu: aktor Yang Di oraz pochodzący z Hong Kongu wokalista William Chan.

Jak donosi portal 8days.sg, pewien reporter twierdzi, że osoby biorące udział w programie wyłącznie stwarzają pozory życia na campingu – po nagraniu wszystkich zaplanowanych na dany dzień zdjęciowy scen wracają do hotelu. Zdjęcia opublikowane przez niego na portalu Weibo (tzw. „chińskim Twitterze”) zasiały w fanach programu pewne wątpliwości.

Celebryci udawali życie na campingu? Zdjęcia gwiazd obiegły Chiny

Paparazzo używający w sieci pseudonimu Dong Gua Gua udostępnił za pośrednictwem Weibo serię fotografii przedstawiających uczestników. W opisie zdjęć zasugerował, że przyłapał obsadę – włącznie z gwiazdami pierwszego sezonu Camping Life – na gorącym uczynku. Celebryci po zakończeniu zdjęć mieli funkcjonować wbrew oficjalnie przedstawianym przez program zasadom. Dong Gua Gua umieścił napisy również bezpośrednio na wgranych przez siebie zdjęciach. Chińscy fani programu mogli na nich przeczytać, że William Chan oraz jego kolega z obsady – aktor Wei Daxun – wracają do hotelu, zamiast spać w namiotach zgodnie z założeniem reality show.

Celebryci przyłapani przez reportera?
fot. Weibo/8days.sg

Celebryci padli ofiarą złośliwości – twierdzi produkcja. Jak było naprawdę?

Producenci programu nie zwlekali z odpowiedzią na zarzuty reportera. Ich wyjaśnienia również zostały opublikowane w serwisie Weibo. Osoby związane z produkcją programu zasugerowały wprost, że Dong Gua Gua stworzył złośliwy fotomontaż. Oświadczono także:

Podczas kręcenia Camping Life 2 wszyscy goście nocowali w namiotach, bez żadnych wyjątków.

Producenci opublikowali też fragmenty swoich rozmów. Zrzuty ekranu są zapisem tekstowej konwersacji dotyczącej czuwania na zmianę nad śpiącą w namiotach obsadą i wznawiania filmowania od razu po jej przebudzeniu.

Dong Gua Gua natychmiast odpowiedział produkcji. Stwierdził, że nie obrabiał zdjęć w złośliwy sposób. Dodał, że tamtej nocy pogoda wcale nie była zła, sugerując brak istnienia przyczyny nocowania przez gwiazdy w hotelu.

Internauci zareagowali różnie. Część z nich wierzy, że paparazzo mówi prawdę. Z drugiej strony – lojalni fajni programu bronią obsady, twierdząc, że jej członkowie udali się do hotelu prawdopodobnie tylko dlatego, żeby się wykąpać.

Producenci programu nie zareagowali na dalsze oskarżenia reportera.

loader

RadioZET.pl/8days.sg

Logo radiozet Dzieje się