Obserwuj w Google News

Amerykanka odkryła... smarowanie chleba masłem. Internauci: „USA to inny świat”

2 min. czytania
05.09.2023 16:02
Zareaguj Reakcja

„Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” – to stare powiedzenie dobrze odzwierciedla nie tylko idealizowanie miejsc, które z racji pochodzenia są nam obce, ale i przypisywanie mu pozytywnych cech związanych z kreowaniem trendów. Pewna amerykańska influencerka zachwyciła się w sieci „francuskim trendem”, polegającym na... rozsmarowywaniu masła na pieczywie. Internauci nie mieli litości.

Amerykanka odkryła smarowanie pieczywa masłem. Internauci nie mieli litości
fot. @americanfille/TikTok

Amanda Rollins jest Amerykanką mieszkającą we Francji. Na co dzień tworzy treści związane z emigrancką perspektywą na styl życia w kraju europejskim. Jako @americanfille zgromadziła na TikToku ponad 740 tysięcy obserwatorów.

Zdecydowanie największym echem w sieci odbił się jeden z jej filmów, na którym zdumiona i zachwycona Amanda prezentuje zaobserwowany u Francuzów zwyczaj spożywczy, czyli... smarowanie pieczywa masłem.

Redakcja poleca

Amerykanka odkryła smarowanie pieczywa masłem. „Francuzi robią coś bardzo dziwnego”

Na nagraniu słyszymy: „Francuzi robią z kanapkami coś bardzo dziwnego. Myślę, że będzie to dla was nietypowe, więc chcę się tym z wami podzielić. To jest masło. Oczywiście mam tu połowę bagietki... i to, co oni robią, to klasyczna kanapka: szynka, ser i masło. Dosłownie po prostu to rozsmarujcie – żadnego majonezu, żadnej musztardy, tylko masło”. Podekscytowana Amanda wyjaśnia, że kanapka smakuje świetnie wbrew wyobrażeniom odbiorców i mimo bycia „w oczywisty sposób niezdrową”.

Internauci spoza Stanów Zjednoczonych przyjęli opublikowany przez Rollins film z najwyższym zdumieniem. W komentarzach zapewnili też, że to całkowicie normalne działanie nie tylko we Francji, ale i w Europie i Australii.

Zobacz także: Jak zrobić zdrowe kanapki do szkoły i pracy? Katarzyna Bosacka odpowiada

„Odkrycie” Amerykanki zszokowało internautów. „USA to inny świat”

Nie wszyscy użytkownicy byli jednak dyplomatyczni i wyrozumiali. Wśród komentarzy zamieszczonych pod nagraniem Amandy Rollins możemy przeczytać między innymi: „USA to inny świat, przysięgam”, „Powód, dla którego kupuję masło, to smarowanie nim kanapek”, „To Stany Zjednoczone są dziwaczne przez NIEUŻYWANIE masła”, Czy to satyra?”. Sprawę skomentował nawet portal Pure Wow, wyjaśniając w edukacyjnym duchu, że absolutnie zwyczajna dla Europejczyków i Australijczyków czynność jawi się w Stanach Zjednoczonych jako całkowicie nowa sztuczka spożywcza.

Afera masłowa zwróciła uwagę nawet popularnych w świecie mediów osób. Abbie Chatfield, australijska prezenterka radiowa i telewizyjna, wyraziła swoje zdanie w krótki i dość wymowny sposób. Nagrała na TikToku reakcję na wyjaśnienia portalu Pure Wow, podpisując film: „Czy Amerykanie dobrze się czują?”.

Nie przegap
Co jeść we wrześniu
5 Zobacz galerię
fot. shutterstock_fornStudio