Obserwuj w Google News

55-letnia tancerka prawie się poddała. Teraz zachwyca na TikToku

3 min. czytania
21.03.2023 10:20
Zareaguj Reakcja

Krótkie włosy, szeroki uśmiech i bardzo dużo wdzięku. 55-letnia tancerka Kim Hale podbija TikToka i udowadnia, jak wiele rzeczy mogą robić dojrzałe kobiety. Chociaż od zawsze wiedziała, że taniec to jej pasja i powołanie, na drodze do obecnego sukcesu zdarzało jej się wątpić. Teraz jest inspiracją nie tylko dla innych pięćdziesięciolatek. „Wymiatasz!” - piszą zachwycone internautki.

55-letnia tancerka podbija TikToka i zachwyca internautów.
fot. @mskimhale/TikTok

Kim Hale nie wstydzi się siwizny, wieku ani własnego ciała. Na nagraniach umieszczanych w sieci emanuje pewnością siebie. Nie oznacza to jednak, że zawsze tak było! Kobieta pracowała jako instruktorka tańca przez 10 lat, ale w pewnym momencie prawie się poddała. Spory udział miały w tym wiek i samoocena. W rozmowie z portalem Maria Shriver’s Sunday Paper tancerka przyznaje:

Zrezygnowałam z tańca, bo pomyślałam, że wolę nie tańczyć, niż być pomniejszoną wersją siebie. Właściwie obrabowałam się z tego, co najbardziej kochałam robić. Wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że muszę na nowo stworzyć to, kim jestem jako tancerka - zamiast być zniewoloną przez osobę, którą wydawało mi się, że byłam.

Kim walczyła nie tylko z pogodzeniem się z własnym, zmieniającym się ciałem czy nową tożsamością dojrzałej kobiety, ale i z przeciwnościami losu. Paradoksalnie to właśnie dzięki nim wróciła do tańca, choć nie było łatwo.

Potrzeba było lockdownu w COVID-19, straty obojga moich rodziców, zdiagnozowanego czerniaka, trzech operacji na nowotwór skóry i porażenia nerwu twarzowego, żeby mnie obudzić! W najgorszym momencie mojego życia wewnętrzny głos powiedział mi: „Czas znaleźć drogę powrotną do tańca" - - opowiada dalej.
Redakcja poleca

Tancerka powraca. Zachwyca na TikToku, onieśmiela młodszych

Kim postanowiła podzielić się swoją pasją na mediach społecznościowych. Spory odbiór nadal ją zaskakuje – na TikToku jej konto zgromadziło 619 tysięcy obserwatorów. Komentarze świadczą same za siebie. „Absolutnie kocham Twoją energię i nastawienie”, „Uwielbiam Cię oglądać! Dajesz czadu”, „Jesteś prawdziwą inspiracją”, „Twoja pewność siebie sprawia, że jesteś jeszcze piękniejsza” – to tylko kilka przykładów komplementów, które tancerka regularnie otrzymuje pod filmami. Pojawiają się również wypowiedzi znacznie młodszych osób, twierdzących, że nie byłyby w stanie zaprezentować na parkiecie nawet połowy ruchów wykonywanych przez Kim.

Kobieta podkreśla, że pasja nie ma wieku. Tańczy ze znacznie młodszymi osobami i nie przejmuje się komentarzami w stylu „ Dajesz, babcia” – bo takie też zdarza się jej otrzymywać. Za pomocą swojej pasji tancerka pragnie pokazywać, że po pięćdziesiątce nadal możliwe jest bardzo wiele.

Choć być może muszę w nowy sposób dostosować ciało do tańca, moja pasja pozostaje niezachwianą stałą, nieznającą żadnych granic - – twierdzi w rozmowie z Maria Shriver’s Sunday Paper.

Zobacz także: Dzieci zepsuły pierwszy taniec państwa młodych. Internauci nie kryją oburzenia

55-letnia tancerka inspiruje: „Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń!”

Kim Hale wykorzystuje TikToka nie tylko do prezentowania własnych, imponujących umiejętności tanecznych. Na nagraniach często umieszcza też hasła, które mogą zainspirować inne osoby. Tancerka stawia na bezpośrednie komunikaty. W legginsach w panterkę skacze do utworu Destiny’s Child. Na ekranie pojawia się sporej wielkości napis: „Przyjazne przypomnienie: nigdy nie jest za późno”.

Wydaje się, że kobieta wie, o czym mówi. Po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia zatańczyła po raz pierwszy przed kamerami w filmie, programie telewizyjnym i teledysku.

W każdym z nagrań widać jej uśmiech i radość. „Pięćdziesiątka” wcale nie definiuje przecież osobowości, umiejętności ani marzeń. Kim dobrze o tym wie - i jest równie konsekwentna i konkretna w przypadku opisu własnego profilu na TikToku. Brzmi on bowiem: ”Dumna tancerka 50+. Rób to, co kochasz. Pozytywne starzenie się”.

RadioZET.pl/Maria Shriver's Sunday Paper/@mskimhale/TikTok