Obserwuj w Google News

55-latka przez 20 lat regularnie stosowała botoks. Pokazała efekty

2 min. czytania
11.04.2023 13:54
Zareaguj Reakcja

Jak zatrzymać młodość mimo upływu czasu? Wiele pań, chcąc wyglądać promiennie, wybiera zabiegi medycyny estetycznej, polegające na ostrzykiwaniu zmarszczek toksyną botulinową. Z botoksu regularnie korzystała także Brenda Blay. TikTokerka w jednym z filmików zdradziła, jakie zmiany zauważyła na twarzy po 20 latach stosowania BTX.

Przez 20 lat regularnie stosowała botoks
fot. shutterstock/OlenaYakobchuk/TikTok@nurdebblay

Botoks to skrócona nazwa zabiegu medycyny estetycznej polegającego na ostrzykiwaniu zmarszczek mimicznych twarzy toksyną botulinową, a więc substancją produkowaną przez bakterie Clostridium botulinum. Zabieg ten nie jest skomplikowany. Trwa około 20 minut. Sprawia, że rysy twarzy stają się łagodniejsze, dzięki czemu skóra wydaje się znacznie bardziej napięta i jędrna. Botoks blokuje niektóre receptory w mięśniach, jednocześnie opóźniając oznaki starzenia. Kobiety decydują się na niego, gdy chcą m.in. zlikwidować kurze łapki, lwie bruzdy lub bruzdy nosowo-wargowe.

Przez 20 lat regularnie stosowała botoks. Pokazuje efekty zabiegów

Ostrzykiwanie zmarszczek toksyną botulinową uznawane jest za bezpieczne. Z rozwiązań medycyny estetycznej warto jednak korzystać z rozsądkiem i umiarem. Przekonała się o tym Brenda Blay – TikTokerka, która w mediach społecznościowych znana jest jako @nursebblay. Kobieta niedawno skończyła 55 lat, przez ponad 20 lat regularnie stosowała botoks na twarz.

Zobacz również:  Ma 46-lat i kocha eksponować ciało. Ciągle mierzy się z krytyką

Brenda Blay jest pielęgniarką i na co dzień mieszka w Kalifornii. Postanowiła zdradzić internautom, jak stosowanie botoksu przez ponad dwie dekady wpłynęło na mięśnie jej twarzy. Kobieta zrezygnowała z zabiegów medycyny estetycznej kilka miesięcy temu. Powód? Wykonywanie nawet drobnych grymasów stało się dla niej niemal niemożliwe. 55-latka powoli dochodzi do siebie. Na TikToku zdradziła, jak czuje się po „odstawieniu” botoksu.

Nie widać ruchu mięśni, bo tak długo ich nie używałam. Dopiero teraz je odbudowuję - – wyjaśniła.

Internauci niemal zaniemówili. „Przerażające”

Filmik, na którym Brenda Blay pokazuje ograniczony ruch mięśni twarzy osłabionych wieloletnim stosowaniem botoksu, wywołał skrajne emocje wśród internautów. Niektórzy użytkownicy TikToka stwierdzili, że 55-latka mimo wielu zabiegów medycyny estetycznej wygląda naturalnie. Inni byli przerażeni tym, że kobieta nie jest w stanie wykonać właściwie żadnej miny.

Wyglądasz, jakbyś miała zamrożoną twarz.

RadioZET.pl/TikTok.com