Obserwuj w Google News

28-latka marzyła o szczupłej sylwetce. Zmarła na stole operacyjnym

2 min. czytania
05.04.2023 12:22
Zareaguj Reakcja

28-letnia Shannon Bowe bardzo chciała schudnąć. Poleciała więc do Turcji, aby przejść zabieg założenia opaski żołądkowej. Niestety operacja skończyła się dla niej tragicznie.

28-latka marzyła o szczupłej sylwetce. Zmarła na stole operacyjnym
fot. facebook.com/shannon.bowe.3

Opaska żołądkowa to niewielkie urządzenie, które umieszcza się wokół górnej części żołądka. Dzieli ona ten narząd na dwie części. Osoba, która przeszła tego typu zabieg, może jednorazowo przyjąć mniejszą ilość pokarmu niż wcześniej. Ponadto szybciej czuje się syta. W efekcie dochodzi do stopniowej utraty masy ciała.

Zabieg założenia opaski żołądkowej najczęściej wykonuje się techniką laparoskopową. Specjaliści zapewniają, że jest on stosunkowo bezpieczny, a powikłania występują rzadko. Brytyjska służba zdrowia wylicza, że zabiegów tego typu nie przeżywa jeden na 1000 pacjentów - podaje portal polsatnews.pl. Ostatnio na bloku operacyjnym zmarła 28-letnia Shannon Bowe.

Redakcja poleca

28-latka marzyła o szczupłej sylwetce. Zmarła na stole operacyjnym

Jak podaje ABC Zdrowie, Shannon Bowe marzyła o szczupłej sylwetce. W pozbyciu się zbędnych kilogramów miała jej pomóc opaska żołądkowa. Mieszkanka Szkocji zdecydowała się przejść zabieg jej założenia w Turcji.

Operacja 28-latki odbyła się 31 marca br. Niestety zabieg skończył się tragicznie. Kobieta zmarła na stole operacyjnym. Informację o śmierci Shannon przekazał jej partner. Nie wiadomo, w której klinice w Turcji Bowe przeszła zabieg. Nie podano także dokładnej przyczyny zgonu Szkotki.

Portal mirror.co.uk podał, że kobieta nie miała wykupionego żadnego ubezpieczenia podróżnego. Jej rodzina będzie więc musiała zapłacić tysiące funtów, aby sprowadzić ciało 28-latki do kraju. 

Zobacz także:  Chciała poprawić wygląd twarzy botoksem. Zabieg się nie udał: "Wyglądasz jak chomik przechowujący nasiona"

Przyjaciele Brytyjki są zrozpaczeni: "Życie jest takie okrutne"

Przyjaciele i rodzina Shannon nie mogą pogodzić się ze śmiercią 28-latki. Partner kobiety Ross Stirling na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikował poruszający wpis. "Śpij mocno mój aniele, kocham cię na zawsze" - napisał na Facebooku. Inna, równie bliska Bowe osoba skomentowała jej śmierć słowami: "Brak słów, jestem całkowicie zdruzgotany. Życie jest takie okrutne. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach".

- Wszyscy są całkowicie zdruzgotani. Shannon była jedną z najmilszych osób, jakie znałam i zrobiłaby wszystko dla każdego. Była duszą towarzystwa. To takie smutne. Operacje te są oczywiście ryzykowne, ale tak rzadko słyszy się o takich przypadkach. Wszystkim naprawdę trudno uwierzyć, że nie ma jej już z nami - powiedziała znajoma 28-latki. 

Do tego tragicznego zdarzenia odniósł się również rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju. Oświadczył, że "wspierają rodzinę obywatelki Wielkiej Brytanii, która zmarła w Turcji". Dodał też, że są w stałym kontakcie z lokalnymi władzami - podaje portal bbc.com.

Zobacz także:  Poszła na zabieg do kosmetyczki. Gdy wróciła do domu, własne dziecko się jej bało

RadioZET.pl/portal.abczdrowie.pl/bbc.com/polsatnews.pl/mirror.co.uk