Obserwuj w Google News

23-latka zrezygnowała z seksu. Twierdzi, że ta decyzja odmieniła jej życie

2 min. czytania
10.02.2023 14:09
Zareaguj Reakcja

23-letnia Mariemilia Cedeno postanowiła na pół roku całkowicie zrezygnować ze współżycia. Jak twierdzi, było to najlepsze doświadczenie w jej życiu. "Zyskałam tyle szacunku do siebie, że to szaleństwo" - zapewnia kobieta.

Mariemilia Cedeno
fot. instagram.com/iammariemilia

Niektórzy ludzie świadomie rezygnują z seksu. Powody takiej decyzji mogą być bardzo różne - od przekonań religijnych, przez problemy zdrowotne lub brak akceptacji swojego ciała, po traumatyczne doświadczenia z przeszłości. Jedną z osób, które otwarcie mówią o życiu w celibacie, jest Mariemilia Cedeno. 23-latka z Miami na Florydzie zdradziła ostatnio, że na pół roku całkowicie zrezygnowała ze współżycia. Twierdzi, że ta decyzja odmieniła jej życie.

Zobacz także:  Ma 41 lat i nigdy nie uprawiała seksu. "Całując go, byłam tak przerażona, że zwymiotowałam"

23-latka zrezygnowała z seksu. Ta decyzja odmieniła jej życie

Jak podaje portal dailymail.co.uk, ostatni związek Cedeno zakończył się w minionym roku. Wówczas kobieta zdała sobie sprawę, jak bardzo uzależniona jest od romantycznych relacji. Pojawiający się w życiu influencerki mężczyźni mieli ogromny wpływ na poziom jej szczęścia. Mariemilia miała tego dość. W czerwcu postanowiła, że całkowicie rezygnuje z seksu. Usunęła z telefonu wszystkie aplikacje randkowe, nie wysyłała wiadomości do mężczyzn oraz odrzucała wszelkie propozycje randek.

Redakcja poleca

Ostatnio, po 6-miesięcznym celibacie, opowiedziała o swoich doświadczeniach. Mariemilia Cedeno wyjawiła, że rezygnacja ze współżycia "zmieniła wszystko". Kobieta odzyskała moc, wreszcie czuje się wolna i niezależna. Stała się "główną bohaterką swojego życia". Dzięki tej przerwie zrozumiała, że może być szczęśliwa również wtedy, gdy u jej boku nie ma żadnego mężczyzny.

Moje szczęście nie zależy już od tego, czy mam chłopaka, który powie, że jestem piękna. Sama mogę nazwać się ładną. (...) Teraz będę uprawiać seks tylko z ludźmi, których naprawdę kocham - powiedziała Cedeno, cytowana przez portal dailymail.co.uk.

Mariemilia zbliżyła się do swoich przyjaciółek. Zaczęła również doceniać czas, który spędza sama ze sobą. Dzięki celibatowi nabrała też odwagi - zdecydowała się porzucić pracę w korporacji i założyć własny biznes.

Mariemilia chce teraz poważnego związku

Teraz Mariemilia znowu umawia się na randki, ale - jak zapewnia - nie czuje żadnej presji, ponieważ nie boi się już być sama. Jest przekonana, że prędzej czy później i tak znajdzie tego jedynego. Influencerka zachęca też inne kobiety do tego, aby na jakiś czas zrezygnowały ze współżycia. 

Zobacz także:  Tiktokerka przekonuje: "Seks na pierwszej randce to podstawa". Ma mocne argumenty

Znowu chodzę na randki i chcę poważnego związku z osobą, z którą naprawdę będę widziała przyszłość. Myślę, że to jest piękne. Jestem z siebie bardzo dumna. Zyskałam tyle szacunku do siebie, że to szaleństwo - zapewnia kobieta.

RadioZET.pl/dailymail.co.uk