Obserwuj w Google News

Taki napiwek zostawili kelnerce 12-latkowie. „Prawdziwi mali dżentelmeni”

2 min. czytania
02.10.2023 12:55
Zareaguj Reakcja

Wśród wielu niepokojących i smutnych wiadomości, na które codziennie natykamy się w sieci, czasami pojawiają się również drobne i wywołujące uśmiech informacje z dnia codziennego. Jedną z nich stało się zdjęcie napiwku pozostawionego przez młodych chłopców w brytyjskiej herbaciarni. „Rodzice dobrze ich wychowali” – piszą zachwyceni internauci.

Taki napiwek zostawili w restauracji 12-latkowie. "Prawdziwi mali dżentelmeni"
fot. Laura Sheffield/Facebook/grupa Wow...This Is Wholesome, Bartlomiej Magierowski/East News)

Jakiś czas temu pisaliśmy o historii mężczyzny, którego partnerka nie znosi zostawić w restauracjach napiwków. Tym razem obsługa kelnerska nie musi jednak narzekać. Brytyjka Laura, właścicielka herbaciarni The Bluebird tearooms z miejscowości Clacton-on-Sea, opublikowała na Facebooku zdjęcie niespodzianki od młodych klientów. Post zamieszczony w grupie o nazwie „Wait...This Is Wholesome” doczekał się 473 tysięcy polubień.

Redakcja poleca

Nastolatkowie zostawili w herbaciarni wyjątkowy napiwek. „Prawdziwi mali dżentelmeni”

Właścicielka przybytku, zajmująca się w nim również obsługą kelnerską, szczegółowo opisała swoją historię. W facebookowym wpisie czytamy: „W sobotę dwóch młodych mężczyzn w wieku około 12 lat weszło do The Bluebird tearooms (naszej herbaciarni) i poprosiło o stolik dla dwóch osób. Zamówili mrożoną latte i zieloną herbatę oraz zapytali, co poleciłabym z menu. Kiedy już zjedli, pogadałam z nimi i powiedzieli mi, że wychodzą razem na lunch co trzy tygodnie i szukają najlepszego miejsca do jedzenia w mieście, a to było na razie najlepsze. Byli bardzo uprzejmi, prawdziwi mali dżentelmeni. Po ich wyjściu znalazłam tę notatkę wraz z napiwkiem, moje serce po prostu się roztopiło”.

We wpisie znalazło się zdjęcie wspomnianej kartki: nastolatkowie napisali na kawałku papieru: „Bardzo dziękujemy. Obsługa była świetna, jedzenie było świetne”. Na notatce pojawiła się również garść monet w charakterze napiwku o wysokości niecałych 4 funtów (około 21 złotych).

Napiwek zdjęcie
fot. Laura Sheffield/Wow...This Is Wholesome, Facebook

Zobacz także: Zostawiła kelnerce zaskakujący "napiwek". Internauci grzmią: "Niepewna siebie s*ka"

Napiwek 12-latków podbił sieć. „Co za urocze dzieciaki”

Internauci nie kryją zachwytu nad „małymi dżentelmenami”. Wśród wielu zamieszczonych pod wpisem komentarzy można przeczytać m.in.: „Rodzice dobrze ich wychowali”, „To hojny napiwek, biorąc pod uwagę ich wiek. Pewnie rozbili swoje świnki-skarbonki”, „Prawdopodobnie popłakałabym się już podczas czytania notatki. Co za urocze dzieciaki”, „To sprawiło, że odzyskałam nadzieję względem społeczeństwa”.

Nie przegap
Co-jeść-w-październiku-Postaw-na-sezonowe-produkty_
5 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Nastyaofly