,

Sprężysta skóra mimo upływu lat? Salma Hayek podzieliła się swoim sekretem

23.02.2023 15:45

Wraz z wiekiem skóra twarzy traci jędrność i sprężystość. Owal zaczyna opadać, a cera staje się szara i pozbawiona blasku. Jak temu zaradzić? Salma Hayek podzieliła się swoim sekretem. Meksykańska aktorka ma 56 lat i zadziwia młodym wyglądem.

Salma Hayek skóra twarzy
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Skóra twarzy zaczyna starzeć się jeszcze przed trzydziestką. Stopniowa utrata kolagenu i elastyny powoduje, że owal wiotczeje i z biegiem lat staje się coraz mniej wyraźny. Cera zaczyna wówczas szarzeć i tracić młodzieńczy blask. Jak sprawić, by ten proces zwolnił? W zwalczaniu oznak starzenia mogą pomóc specjalistyczne specyfiki. Warto jednak pamiętać także o domowych sposobach – często przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Ma 56 lat i wygląda jak nastolatka. Salma Hayek zdradziła swój sekret

Salma Hayek to meksykańska aktorka i jedna z najjaśniejszych gwiazd Hollywoodu. Często pojawia się na czerwonych dywanach i zawsze wygląda zachwycająco. Artystka niedawno skończyła 56 lat. Mimo upływu czasu prezentuje się młodo i promiennie. Jak to robi? Niedawno podczas wywiadu zdradziła swój sposób na „zatrzymanie czasu”. To technika pielęgnacyjna, której nauczyła ją bliska osoba.

- Moja babcia nauczyła mnie, by nigdy nie myć twarzy rano. Spokojnie, to nie jest obrzydliwe. W nocy nasza skóra produkuje cenne lipidy, których cera potrzebuje, by wyglądać młodo. Pomagają jej w regeneracji – zaznaczyła Salma Hayek. I dodała: 

Myj twarz bardzo dokładnie wieczorem, ale nie zmywaj z niej cennych substancji rano.

Zobacz również: Bruzdy nosowo-wargowe staną się mniej widoczne. Rozbełtaj i nałóż na skórę

Co na to dermatolodzy? Kontrowersyjna metoda pielęgnacji

Promienna i rozświetlona skóra Salmy Hayek sprawia, że jesteśmy w stanie od razu porzucić codzienne przyzwyczajenia pielęgnacyjne i zaufać jej radom. Dermatolodzy zaznaczają jednak, że regularne oczyszczanie skóry twarzy jest bardzo ważne. Zalecają, by myć buzię codzienne – zarówno rano, jak i wieczorem. To według nich pozwala bowiem na pozbycie się z jej powierzchni nadmiaru sebum oraz nagromadzonych zanieczyszczeń.

Eksperci tłumaczą jednak, że zaraz po przebudzeniu nie powinniśmy nakładać na twarz kosmetyków o intensywnym działaniu. Mogą one negatywnie wpłynąć na warstwę lipidową skóry, która spełnia funkcję ochronną. Rano wystarczy, że odświeżymy cerę wodą i delikatnym preparatem. Mocniejsze środki warto zarezerwować na wieczór – wówczas najczęściej zmywamy makijaż.

loader

RadioZET.pl/elle.pl

Logo radiozet Dzieje się