,

Zgubiła zbędne kilogramy. Twierdzi, że to zmieniło kształt jej nosa

23.02.2023 10:02

Tiktokerka twierdzi, że znaczna utrata wagi wpłynęła na zmianę kształtu jej nosa. Internauci nie dowierzają.

nos
fot. TikTok.com

W mediach społecznościowych można natknąć się na wiele osób, które zbudowały swoją popularność dzięki spektakularnej zmianie wizerunku. Jedną z nich jest użytkowniczka TikToka, działająca w sieci jako "nataliageorgis". Kobieta przez długi czas zmagała się z otyłością. W końcu udało jej się zrzucić aż 76 kilogramów i uzyskać upragniony rozmiar, a swoją metamorfozą chętnie chwali się na swoim profilu. Jej konto na popularnej platformie ma już 3,4 miliony polubień.

Pokazała swój odmieniony nos

Tiktokerka, o której napisał portal nypost.com, wywołała w mediach społecznościowych sporo kontrowersji swoim zaskakującym wyznaniem. Kobieta przyznała, że po poddaniu się operacji zmniejszenia żołądka nie tylko straciła zbędne kilogramy, ale też zauważyła dodatkowy efekt, którego zupełnie się nie spodziewała.

Powiedziała, że utrata wagi wpłynęła również na kształt jej nosa. Przed schudnięciem wydawał jej się znacznie większy i nieco okrągły. Z kolei po operacji wygląda zupełnie inaczej. Jest smuklejszy i wyprofilowany. Różnicę możemy zobaczyć na opublikowanych przez nią nagraniach.

Zobacz także: Schudła 45 kg i zdradziła, jak to zrobiła. Wyeliminowała z diety cztery produkty

Internauci w szoku

Słowa tiktokerki nie przekonują jednak internautów. Wielu z nich uważa, że to niemożliwe, aby utrata wagi tak bardzo wpłynęła na wygląd nosa. Niektórzy stwierdzili nawet, że po schudnięciu zaobserwowali zupełnie odwrotny efekt:

Mój nos zwykle wygląda na większy, kiedy schudnę na twarzy.
 
Myślę, że to filtr sprawia, że twój nos wygląda na mniejszy.
 

Ze stwierdzeniem użytkowniczki TikToka nie zgadzają się również specjaliści. Portal nypost.com przytoczył wypowiedź chirurga plastycznego - doktora Philipa J. Millera, według którego utrata masy ciała nie może wpływać na kształt nosa:

Ponieważ nos składa się z kości, chrząstki i skóry, nie ma w nim komórek tłuszczowych. Ponieważ nie ma komórek tłuszczowych, przybieranie na wadze lub utrata wagi nie ma bezpośredniego wpływu na kształt nosa (…) -  podkreśla specjalista na swojej stronie internetowej.

Zobacz także: Schudła ponad 200 kg. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia 

loader

RadioZET.pl/nypost.com

Logo radiozet Dzieje się