Obserwuj w Google News

Ten krem walczy z cellulitem! Zrobisz go sama za mniej niż 10 złotych

2 min. czytania
13.08.2018 13:38
Zareaguj Reakcja

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry, koniecznie wypróbuj nasz przepis na krem, dzięki któremu pozbędziesz się cellulitu.

kobieta nakładajaca krem
fot. Fotografia Pixaby

Skórka pomarańczowa, która powszechnie znana jest, pod nazwą cellulit dotyczy wielu kobiet. Bez względu na wiek czy wagę może pojawić się na wielu partiach naszego ciała. Uda, brzuch czy boczki - to najczęstsze miejsca, gdzie można zobaczyć pojawiający się problem.

Jak wykonać krem rozpuszczający cellulit?

Krem, na który przybliżymy ci przepis, wykonasz w domowym zaciszu i nie wydasz na niego nie więcej niż 10 złotych. Do wykonania kremu potrzebne ci będą następujące składniki:

  • nawilżający krem dla dzieci,
  • 5 łyżeczek żywicy naturalnej z palmy Calamus draco (kupisz ją przez internet),
  • 4 krople oleju cynamonowego,
  • 20 kropli oleju pomarańczowego

Przygotowanie:

Najpierw należy odmierzyć 100 gram kremu dla dzieci i przełożyć go do osobnego pojemnika. Następnie wsypać resztę składników, pamiętając o zachowaniu odpowiednich proporcji. Dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Szczelnie zamknąć opakowanie. Przed każdym użyciem należy dokładnie wymieszać krem, ponieważ składniki mogę się rozwarstwić.

Zobacz też:   Oto sekret idealnej fryzury księżnej Kate. Ten kosmetyk kupicie go w każdej drogerii!

Zalety kremu na cellulit

Naturalna żywica, nazywana inaczej smoczą krwią, jest coraz częściej doceniana w kosmetyce. Wykazuje silne właściwości regenerujące, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Bez wątpienia warto wspomnieć o właściwościach oleju pomarańczowego, który zmniejsza widoczność rozstępów. Olej cynamonowy ma za zadanie pobudzić mikrokrążenie w skórze oraz ją wygładzić. 

Jak często należy stosować krem?

Krem należy stosować codziennie, pamiętając o aplikacji, która powinna być energicznym masażem. Pierwsze efekty są widoczne już po 7 dniach. Krem nie powinien być jednak trzymany nie dłużej niż trzy tygodnie, ponieważ po tym czasie traci swoje właściwości.