Oceń
Gładka i promienna skóra twarzy to marzenie wielu osób. Niestety taki efekt nie zawsze łatwo jest osiągnąć. Jeśli trądzik utrudnia nam normalne funkcjonowanie i sprawia, że tracimy pewność siebie, powinniśmy udać się do lekarza, który pomoże zdiagnozować nam źródło problemu i powie, jak się z nim uporać. Drobne krosty, wypryski lub stany zapalne możemy jednak zwalczać w domowych warunkach.
Tak zwalczysz problemy skórne. Tania maść z apteki działa cuda
Producenci drogich kosmetyków obiecują nam, że po ich zastosowaniu nasza skóra będzie wygładzona i przyjemnie napięta, a wszystkie zaskórniki i drobne wypryski od razu znikną. Specjalistyczne produkty służące do walki z niedoskonałościami nie zawsze przynoszą upragniony efekt, zazwyczaj są jednak wyjątkowo drogie. Istnieją znacznie tańsze sposoby na poprawienie kondycji skóry twarzy. Jakie? Wystarczy udać się do apteki.
Jednym z aptecznych specyfików, które skutecznie niwelują problemy skórne, jest maść borna. Kosztuje grosze – jej cena zazwyczaj waha się od 3 do maksymalnie 7 złotych. Maści bornej przypisuje się działanie antyseptyczne, wysuszające, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Wszystko dzięki niezwykle skutecznemu składnikowi aktywnemu: kwasowi borowemu.
Maść borna: kiedy ją stosować? Właściwości
Maść borna to produkt leczniczy dostępny w aptekach bez recepty. Przeznaczony jest do miejscowego stosowania na skórę z problemami. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Idealnie sprawdza się w przypadku stanów zapalnych, oparzeń i niewielkich uszkodzeń naskórka, których powodem są na przykład wypryski.
Kwas borowy, który znajduje się w maści bornej, jest podstawowym składnikiem wielu drogich kosmetyków, mających pomóc w leczeniu trądziku. Ma działanie wysuszające i ściągające. Dzięki temu poprawia wygląd cery.
Zobacz również: Tiktokerka codziennie goli swoją twarz. Internauci nie dowierzają
Czy każdy może stosować maść borną?
Farmaceuci i lekarze ostrzegają, że maść borna przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 12 lat. Tego specyfiku nie powinno się stosować w przypadku rozległych i otwartych ran, oraz kiedy uszkodzona jest błona śluzowa. Wówczas działanie może być odwrotne od zamierzonego.
RadioZET.pl
Oceń artykuł