,

Bruzdy nosowo-wargowe staną się mniej widoczne. Rozbełtaj i nałóż na skórę

23.02.2023 12:27

Domowe sposoby na zmarszczki? Okazje się, że jest ich całkiem sporo. W związku z tym, po zaobserwowaniu pierwszych oznak starzenia, nie musimy od razu inwestować w drogie specyfiki. Na początku zainteresujmy się produktami, które mamy pod ręką – w lodówce lub kuchennej szafce. One również, stosowane regularnie, mogę sprawić, ze skóra znów stanie się sprężysta i elastyczna.

Jak pozbyć się bruzd nosowo-wargowych
fot. shutterstock/ Bruzdy nosowo-wargowe. Co to takiego?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się na twarzy zazwyczaj przed 30-tymi urodzinami - oczywiście wiele zależy od odpowiedniej pielęgnacji, stylu życia oraz genetyki. W biegiem lat skóra straci jednak jędrność i sprężystość. W organizmie zaczyna zmniejszać się bowiem ilość kolagenu i kwasu hialuronowego. Niektórzy wówczas narzekają na „kurze łapki”, a więc drobne linie, które okalają kąciki oczu. Inni walczą z tzw. lwią bruzdą – pojawiającą się na czole poziomą liną. Kolejni usiłują zminimalizować widoczność bruzd nosowo-wargowych.

Bruzdy nosowo-wargowe. Co to takiego?

Jak wyglądają bruzdy nosowo-wargowe? To wgłębienia, które mają postać pionowych linii. Zazwyczaj rozpoczynają się na wysokości skrzydełek nosa i łączą się z kącikami ust, tworząc jednocześnie w centralnej części twarzy kształt trójkąta.

Warto zaznaczyć, że niewielkie bruzdy nosowo-wargowe są absolutnie normalnym zjawiskiem, które umożliwia sprawne działanie mięśni twarzy. Jeśli linie są płytkie, nie mamy powodów do obaw. Niestety, z biegiem lat bruzdy nosowo-wargowe stają się coraz bardziej widoczne i mogą zacząć nam przeszkadzać. Skóra wokół ust traci bowiem jędrność i sprężystość. To powoduje, że owal twarzy opada.

Zobacz również: Manicure, który odmładza dłonie. Idealny dla pań 50+

Jak pozbyć się bruzd nosowo-wargowych?

Jak opóźnić pogłębianie się bruzd nosowo-wargowych? W tym wypadku bardzo ważny jest styl życia, jaki prowadzimy oraz odpowiednia dieta. Chcąc zapobiegać zmarszczkom musimy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu oraz dostarczaniu mu minerałów i składników odżywczych bogatych w antyoksydanty.

W spłyceniu bruzd nosowo-wargowych pomagają także regularne masaże twarzy. Mikrotreningi mięśni pozwalają zachować elastyczność skóry i napięty owal twarzy znacznie dłużej. Pobudzają mikrokrążenie a dzięki temu cera nabiera pięknego, zdrowego koloru.

Chcąc zminimalizować ryzyko pogłębienia się bruzd nosowo-wargowych, nie możemy zapominać także o pielęgnacji. Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych, przeciwzmarszczkowych specyfików. Cena niektórych z nich potrafi jednak wywołać nieprzyjemne dreszcze. Jak spłycić zmarszczki, jednocześnie nie bankrutując? Pomóc mogą maseczki wykonane z produktów, które mamy zazwyczaj w kuchni. Domowe sposoby potrafią zdziałać cuda!

Jak pozbyć się bruzd nosowo-wargowych
fot. shutterstock/ Jak pozbyć się bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy nosowo-wargowe: Ten domowy sposób jest niezwykle skuteczny

Jeśli w warunkach domowych chcemy zmniejszyć widoczność bruzd nosowo-wargowych, możemy zdecydować się na maseczkę z kurzego jajka. Jak podaje WP Kobieta: „to sposób na zmarszczki, który na przestrzeni lat i pod naciskiem reklam, został nieco zapomniany. A niesie ze sobą wiele korzyści”. Potas, którego źródłem są kurze jaja poprawia elastyczność skóry i korzystnie wpływa na jej gęstość.

„Wystarczy wyjąć z lodówki jedno jajko. Następnie należy ubić białko z żółtkiem w kubku bądź misce, a później nałożyć na czystą i suchą skórę wokół ust. Domową maseczkę pozostaw na twarzy na maksymalnie 15 minut, a następnie spłucz wodą. Pielęgnację możesz powtarzać codziennie” – instruuje WP Kobieta.

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl

Logo radiozet Dzieje się