Obserwuj w Google News

Przechowujesz perfumy w ten sposób? Ten błąd może cię sporo kosztować

2 min. czytania
11.09.2023 13:05
Zareaguj Reakcja

W jaki sposób należy przechowywać perfumy, aby zachowały swój wyjątkowy zapach i inne właściwości przez dłuższy czas? Niestety wiele osób popełnia ten błąd. O czym mowa?

Jak przechowywać perfumy, unikaj tego błędu
fot. Shutterstock

Perfumy to obowiązkowy element w naszych kosmetyczkach. Na sklepowych półkach znajdziemy całą gamę produktów o przeróżnych nutach zapachowych. Wybierając odpowiednią dla siebie często kierujemy się nie tylko naszymi upodobaniami, ale też tym, czy dany aromat pasuje np. do naszego stylu życia czy osobowości.

Na trwałość perfum wpływa wiele różnych czynników. Ważną kwestią jest to, w jakich warunkach je przechowujemy. Wiele osób nie przykłada do tego większej wagi, ma to jednak ogromne znaczenie, jeżeli chcemy, aby produkt służył nam przez dłuższy czas i nie stracił swojego pięknego zapachu.

Redakcja poleca

Przechowujesz perfumy w ten sposób? Narażasz je na szybsze zepsucie

Perfumy, podobnie jak inne kosmetyki, po które sięgamy każdego dnia należy trzymać w odpowiednim miejscu. Okazuje się, że nie wszystkie pomieszczenia w naszym domu będą się do tego nadawać. Wiele osób przeważnie umieszcza perfumy w łazience, dzięki czemu mają do nich łatwy dostęp podczas codziennej pielęgnacji.

Niestety łazienka nie jest odpowiednim miejscem do przechowywania tego typu produktów. Panująca w niej duża wilgoć oraz wahania temperatur mogą niekorzystnie wpłynąć na właściwości naszych perfum. Przechowując je w takich warunkach, możemy sprawić, że ich zapach będzie mniej intensywny. Poza tym może się to negatywnie odbić na ich trwałości.

Zobacz także: Te perfumy pachną jak kultowa Delina. Kupisz je w Zarze

Na co jeszcze zwrócić uwagę, przechowując perfumy?

Flakoniki perfum najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej. Trzeba przy tym uważać, aby nie stały miejscu, które narażone jest na działanie słońca. Poza tym nie należy trzymać ich w pobliżu innych źródeł ciepła m.in. kaloryferów. W dodatku po użyciu perfum zawsze należy pamiętać o dokładnym zamknięciu. Nietypowy zapach perfum, jak również ich dziwne zabarwienie mogą świadczyć o tym, że produkt uległ zepsuciu.

Nie przegap
Jak przedłużyć trwałość perfum?
4 Zobacz galerię
fot. Sunny_Smile/Shutterstock