,

Maść wyżarła jej skórę. Teraz każda czynność sprawia jej ogromny ból

01.03.2023 14:35

Nicole Mackenzie od lat cierpi na egzemę. W minionym roku postanowiła wprowadzić do swojej pielęgnacji specyfiki ze sterydami, które miały złagodzić objawy choroby. Szybko jednak tego pożałowała, bo stan jej skóry znacznie się pogorszył.

Maść wyżarła jej skórę. Teraz każda czynność sprawia jej ogromny ból
fot. tiktok.com/@nicolecmackenzie

Nicole Mackenzie to 26-latka mieszkająca w Glasgow w Szkocji. Młoda kobieta cierpi na egzemę, boryka się ze stanem zapalnym skóry, świądem i zaczerwieniem. W minionym roku tiktokerka, aby złagodzić objawy choroby, zaczęła stosować krem ze sterydami. Takich skutków domowej kuracji jednak się nie podziewała.

Maść wyżarła jej skórę. Teraz każda czynność sprawia jej ogromny ból

O historii tej Szkotki napisała Uroda abcZdrowie. Mackenzie twierdzi, że produkt ze sterydami, który stosowała do leczenia egzemy, dosłownie wyżarł jej skórę. Jej ciało jest teraz popalone, a ona sama ledwo może się ruszać. Nawet najprostsza czynność sprawia jej ogromny ból. Dlatego Szkotka praktycznie wcale nie wychodzi z domu. Całe dnie spędza na nakładaniu kremu nawilżającego (robi to co 30 minut), owijaniu się folią (by utrzymać wilgoć na skórze) i leżeniu. Jej stan - jak podaje portal uroda.abczdrowie.pl - szerzej znany jest jako zespół objawów po odstawieniu miejscowych sterydów.

Nie mogę nosić zwykłych ubrań na co dzień. Od października chodzę w piżamie. Każde ubranie, takie jak dżinsy i koszulka po prostu ranią moją skórę. Czuję wtedy wielki ból - mówi 26-latka. Nicole ma nawet problem ze wzięciem prysznica. 

Kobieta ze względu na swój zły stan pod koniec minionego roku była zmuszona wyprowadzić się z domu chłopaka i ponownie zamieszkać z mamą. Ta stała się jej opiekunką. "To nie jest jak wysypka, to jest jak żółte cieknące płyny wydobywające się z mojej skóry i powodujące, że pokrywa się skorupą. Jest na całym moim ciele. Wszędzie jest okropnie, ale moja twarz jest najgorsza" - mówi Szkotka.

Zobacz także: Przeszła popularny zabieg. Po czterech latach pojawiły się powikłania

Mackenzie dodała, że teraz czuje o wiele większy ból niż kiedykolwiek wcześniej z powodu egzemy. Zapewniła jednak, że decyzja o wprowadzeniu do swojej pielęgnacji specyfików ze sterydami nie była pochopna. Wzbraniała się przed tym osiem lat.

Nicole przestrzega innych

26-latka otwarcie też przyznaje, że ta sytuacja negatywnie wpłynęła na jej zdrowie psychiczne. Czuje, że stała się ciężarem dla swoich bliskich. "W niektóre dni bardzo cierpiałam. Czułam, że moja skóra jest tak uszkodzona, że nie mogę tak żyć wiecznie. Kiedy patrzę w lustro, mam złamane serce. Po prostu to już nie jestem ja. To tak, jakbym patrzyła na inną osobę" - mówi Szkotka.

Nicole postanowiła podzielić się swoją historią z innymi. Na TikToku regularnie publikuje nagrania, na których pokazuje stan swojej skóry oraz opowiada o tym, jak się aktualnie czuje. Ma nadzieję, że w ten sposób ustrzeże innych przed popełnieniem tego samego błędu.

Ostatnio Mackenzie dostała od dermatologa lek immunosupresyjny. 26-latka ma nadzieję, że stan jej skóry wreszcie ulegnie poprawie.

Zobacz także: Ma 65 lat, a wygląda na 35. Internauci komentują: "Jesteś królową"

loader

RadioZET.pl/uroda.abczdrowie.pl/dailyrecord.co.uk

Logo radiozet Dzieje się