,

Piercerka ostrzega: nie rób kolczyków w tych miejscach. Są niebezpieczne dla zdrowia

01.03.2023 14:46

Marie, profesjonalna piercerka podpowiedziała, w jakich miejscach na ciele lepiej nie robić kolczyków, jeżeli chcesz uniknąć różnych komplikacji.

Piercerka
fot. TikTok.com

Moda na piercing nie przemija. Dla wielu osób jest on sposobem na wyrażenie siebie. Dziś nie tylko chętnie przekłuwamy uszy, język czy pępek, ale również inne części ciała. Ostatnio głośno było o Elaine Davidson, która ma już 15 tysięcy kolczyków, ale wciąż planuje kolejne. Osoby zajmujące się profesjonalnie piercingiem zachęcają do tego, aby decyzja o przekłuciu ciała była zawsze dokładnie przemyślana, szczególnie gdy chcemy zrobić je w miejscach uważanych za newralgiczne.

Unikaj kolczyków w tych miejscach na ciele

Marie, o której napisał portal nypost.com, zdobyła spore grono obserwujących na TikToku, gdzie regularnie dzieli się swoimi poradami na temat piercingu. Jej nagrania cieszą się dużym zainteresowaniem w sieci. Na jednym z opublikowanych filmów wskazała, w jakich miejscach lepiej nie robić kolczyków. W przeciwnym razie możemy narazić się na poważne konsekwencje zdrowotne.

Jedno z nich to połączenie wargi z dziąsłem tuż nad górnymi zębami. Tiktokerka odradza też noszenia kolczyków tuż nad linią bioder po obydwu stronach kręgosłupa. Według niej należy lepiej unikać również przekłuwania ciała z tyłu szyi. Innym niebezpiecznym miejscem są dołeczki policzków, co uargumentowała w kolejnym dodanym przez siebie filmem. Wyjaśniła, że jest to obszar poddawany ciągłemu ruchowi, co sprawia, że piercing w tym miejscu może być trudny do wygojenia i spowodować różne dolegliwości za każdym razem, gdy mówimy lub jemy, np. złamanie zęba.

Zobacz także: Dziewczyna ukrywała przed matką piercing sutków. Ta dowiedziała się w nieprzewidziany sposób

Internauci komentują

Nagranie tiktokerki szybko obiegło sieć i stało się viralem. Polubiło je już ponad milion osób. Pod filmem pojawiła się lawina komentarzy. Niektórzy internauci przyznali, że zaskoczyły ich słowa tiktokerki, szczególnie że sami myśleli o zrobieniu sobie kolczyków w tych miejscach. Wiele osób podzieliło się również swoimi doświadczeniami po wykonaniu piercingu:

Mój kolczyk w jamie ustnej przetrwał 5 lat, zanim go wyjęłam. Nie ścierał dziąseł ani zębów.
 
Kocham moje kolczyki w policzkach, ale nigdy ich nie polecam. Nikt nie rozumie, jak trudno sobie z nimi poradzić.
 

Zobacz także: Kolczyk w języku to koszmar dla dziąseł. Jak tego uniknąć, radzi stomatolog

loader

RadioZET.pl/nypost.com

Logo radiozet Dzieje się