Obserwuj w Google News

Jak odżywić suche i zniszczone włosy domowym sposobem? Będziecie zaskoczeni, jakie to proste

2 min. czytania
10.02.2022 15:42
Zareaguj Reakcja

Suche i zniszczone włosy są uciążliwą przypadłością, zwłaszcza wśród kobiet. Okazuje się, że można sobie z nią łatwo poradzić domowym sposobem.

pielęgnacja włosów
fot. Shutterstock

Piękne i zdrowe włosy można uzyskać, stosując jeden produkt ze sklepu spożywczego. Okazuje się, że istnieje sposób, który pomoże nam osiągnąć upragniony efekt. Domowa płukanka z herbaty nagietkowej to trik, który stosowały nasze mamy i babcie. Sprawdźcie, jak go wykonać w kilka minut.

Zobacz także: Ten krem pod oczy z witaminą C to hit. Kupisz go za 19,99 zł

Domowa płukanka na suche i zniszczone włosy

Jeśli chcemy odżywić suche i zniszczone włosy, wystarczy do swojej pielęgnacji wprowadzić domowe płukanki. Do tego celu należy zaopatrzyć się w kilka torebek herbaty nagietkowej. To właśnie z nich przygotujemy drogocenny kosmetyk. Wystarczy, że do dużej miski wrzucimy 3 torebki wypełnione ziołami i zalejemy litrem wrzątku. Tak przygotowanym płynem przepłukujemy wcześniej umyte włosy. 

Redakcja poleca

Regularna pielęgnacja włosów tym kosmetykiem sprawi, że staną się one odżywione i mocniejsze. Nagietek doskonale wpłynie na włosy suche i przetłuszczające się, a także zapobiegnie powstawaniu łupieżu. Dodatkowo będzie wspierać odbudowę włosów.

Jak często stosować domową płukankę na zniszczone włosy? Podpowiadamy

Dla osiągnięcia jak najlepszego efektu płukankę warto stosować nawet 3 razy w tygodniu. Dzięki temu szybko uzyskamy pożądany efekt. Kiedy już zobaczymy, że włosy są w lepszej kondycji, taką pielęgnację możemy wykonywać raz na tydzień.

Zobacz także: Masaż twarzy lodem to hit w sieci. Sprawdź, jak go poprawnie wykonać

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock