Obserwuj w Google News

Chcesz mieć gęste włosy? Wypróbuj ten darmowy sposób!

2 min. czytania
08.04.2020 09:23
Zareaguj Reakcja

Ten sposób jest skuteczny i sprawdzony przez specjalistów. Należy jednak na stałe wprowadzić go do swojej pielęgnacji, dzięki temu zobaczycie najlepsze efekty.

włosy długie i gęste
fot. Shutterstock

Lśniące i gęste włosy to marzenie wielu kobiet. W niektórych przypadkach znane kosmetyki jednak nie pomagają i trzeb szukać ratunku gdzie indziej. Wielu trychologów poleca sposób, który jest w pełni darmowy, a może przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Przekonajcie się, o co może chodzić!

Redakcja poleca

Masowanie skóry głowy na porost włosów

Okazuje się, że sprawdzonym sposobem jest regularny masaż skóry głowy. Jak to możliwe? Otóż kiedy wykonujemy go prawidłowo, pobudza on ukrwienie skalpy, relaksuje oraz zmniejsza ból głowy. Tego typu zabieg można wykonać za darmo i kiedy tylko ma się chwilę wolnego czasu.

Wprowadźcie regularne masaże skalpu do swojej codziennej pielęgnacji. Już po kilku razach zauważycie znaczną poprawę kondycji włosów. Skóra głowy będzie bardziej naprężona i zacznie jeszcze ściślej przylegać do czaszki.

Jak wykonać masaż skóry głowy?

Masaż możne być elementem wieczornej pielęgnacji. Wykonuj masaż przez kilka minut kolistymi ruchami palców od czoła w stronę karku. Jeśli chcesz zrelaksować się jeszcze bardziej, podczas masażu możesz wykorzystać olejek zapachowy. Masaż skóry głowy można wykonać również pod prysznicem przy okazji mycia skóry głowy szamponem.

O czym warto pamiętać?

Jeśli do masażu wykorzystujesz szczotkę, warto by była ona wykonana z włosia dzika lub miękkiej szczeciny. Plastikowe mogą szarpać skórę głowy. Kierunek masażu powinien zaczynać się na czole, a kończyć na karku. Nie należy drapać skóry głowy. Regularne masowanie przyniesie najlepsze efekty.

Wypróbujecie ten sposób w waszej codziennej pielęgnacji?

Zobacz także: Masz problemy z włosami? Wcierki do włosów pomogą ci je zwalczyć!