Obserwuj w Google News

Dzięki temu trikowi z TikToka będziesz myć włosy raz w tygodniu. Wypróbuj tę metodę

2 min. czytania
13.04.2021 11:03
Zareaguj Reakcja

Narzekasz na przetłuszczające się włosy? Jedna z pomysłowych tiktokerek wymyśliła prosty patent na maksymalne przedłużenie świeżości czupryny. Dzięki niemu ograniczysz mycie pasm do minimum.

długie włosy
fot. Shutterstock

Częste mycie włosów osłabia ich kondycję. Niestety niektóre z nas mimo to zmuszone są oczyszczać swoje pasma codziennie. W innym wypadku wyglądają nieświeżo i przestają się dobrze układać. Jeżeli twoja czupryna ma skłonność do nadmiernego przetłuszczania się, wypróbuj trik z TikToka, który stał się prawdziwym hitem sieci.

Redakcja poleca

Trik z TikToka na przetłuszczające się włosy

Choć w drogeriach nie brakuje szamponów do włosów przetłuszczających się, to efekty ich działania nierzadko pozostawiają wiele do życzenia. Okazuje się, że istnieje znacznie skuteczniejszy i tańszy sposób na pozbycie się tego problemu.

Aby nie narażać włosów na przesuszenie, najlepiej ograniczyć ich mycie do minimum. Pomoże wam w tym domowa płukanka, którą zaprezentowała tiktokerka Anna Felton. Do wykonania jej ulubionego kosmetyku potrzebne ci będą:

  • sz­klan­ka go­rą­cej wo­dy,
  • ły­żecz­ka so­dy oczysz­czo­nej,
  • ły­żecz­ka octu jabł­ko­we­go.

Zobacz także: Ania Lewandowska zdradziła przepis na maseczkę oczyszczającą. Wystarczą dwa składniki

Domowa płukanka do włosów przetłuszczających się

Na początku wymieszaj w misce wszystkie składniki. Później zmocz pasma i je rozczesz. Następnie nałóż powstałą miksturę bezpośrednio na skórę głowy i całą długość włosów. Gdy już to zrobisz, odczekaj minutę i zmyj domowy kosmetyk za pomocą wody. Na koniec dwukrotnie umyj czuprynę szamponem i zaaplikuj odżywkę na końce. Efekt będzie widoczny już po pierwszym zabiegu. Poniżej prezentujemy krótki tutorial.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia