,

Jak stosować sól z Morza Martwego? Poznaj jej cenne właściwości

Paulina Ermel
04.07.2018 15:07

Sól z Morza Martwego ma szereg cennych właściwości, mających pozytywny wpływ na naszą urodę, ale także i zdrowie. Jak stosować sól z Morza Martwego? Gdzie ją kupić?

Sól z Morza Martwego
fot. Shutterstock

Sól z Morza Martwego stosowana jest w leczeniu trądziku, alergii czy łuszczycy. Pomaga także zmniejszyć cellulit i do tego wygładza zmarszczki. Jak jeszcze można ją wykorzystać? Zebraliśmy najważniejsze informacje.

Zobacz także: Domowe sposoby na trądzik - koniec z zaskórnikami!

Sól z Morza Martwego – skład

Jak sama nazwa wskazuje sól z Morza Martwego pozyskiwana jest z wód i błota Morza Martwego. Położony na pograniczu Jordanii i Izraela akwen jest jednym z najbardziej zasolonych zbiorników wodnych na świecie – 340 g soli na litr wody. Sól z Morza Martwego zawiera:

  • magnez
  • wapń
  • sód
  • chlorki
  • potas
  • bromki

Sól z Morza Martwego – zastosowanie i właściwości

Sól z Morza Martwego ma mnóstwo najróżniejszych zastosowań. Najważniejsze z nich to:

- poprawia krążenie krwi

- odżywia skórę, łagodzi jej stany zapalne,

- zmniejsza dolegliwości związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów

- wspomaga walkę z trądzikiem różowatym i trądzikiem młodzieńczym

- oczyszcza skórę z toksyn

- łagodzi reakcje alergiczne

- redukuje zmarszczki, rozstępy, blizny i cellulit

Dodatkowo sól morską można stosować w przypadku infekcji gardła – wówczas warto ssać kryształki soli jak normalne tabletki na ból gardła albo płukać gardło roztworem z soli. Sól z Morza Martwego wspomaga także walkę z nieświeżym oddechem i innymi infekcjami jamy ustnej.

Kąpiel z solą z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego stosowana jest w kąpielach leczniczych. Taką kąpiel można przygotować sobie w domu – wystarczy użyć 100 g soli na każde 10 litrów wody. Przygotowując taką kąpiel trzeba pamiętać o odpowiedniej temperaturze wody – od 36 do 40 stopni Celsjusza. Kąpiele w soli z Morza Martwego trzeba stosować regularnie. Najpierw warto zacząć od 10-minutowych sesji, a następnie przedłużyć każdą kąpiel do 25 minut. Takie kąpiele warto powtarzać nawet 4-5 razy w tygodniu.

Kosmetyki z solą z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego jest także składnikiem licznych kosmetyków. Jest dodatkiem do kremów, odżywek do włosów, peelingów, żeli do mycia twarzy i ciała, a także wód micelarnych. Takie produkty można kupić w drogeriach, aptekach i sklepach zielarskich. Za kilogram soli morskiej zapłacimy 10-15 zł.

Sól z Morza Martwego ma niezastąpione właściwości, a jest do tego łatwo dostępna. Łatwo ją kupić – jest dostępna niemal w każdej drogerii i do tego niedroga. Można wykorzystać tę sól na tak dużo różnych sposobów, że powinna znaleźć się w każdym domu. Sól z Morza Martwego to cenny specyfik, który wspomaga leczenie różnych schorzeń, a do tego jest idealny do pielęgnacji. Warto stosować nie tylko tę sól, ale także błoto pozyskiwane z tego akwenu wodnego. Są one niezbędne do tego, aby odżywić skórę, nawilżyć ją, a do tego zapobiegać starzeniu.


Takie błędy w pielęgnacji cery popełniamy najczęściej:

 

Autor: Paulina Ermel

Logo radiozet Dzieje się