Obserwuj w Google News

Przez tydzień piła tylko wodę. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

2 min. czytania
08.09.2021 13:28
Zareaguj Reakcja

Picie wody może mieć pozytywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na urodę. Ta kobieta udowodniła to swoim eksperymentem.

Przez tydzień piła tylko wodę. Jakie efekty zauważyła?
fot. Shutterstock

Blogerka Ileana Paules-Bronet chętnie testuje na sobie różne nowinki pielęgnacyjne. To właśnie ona  przez tydzień piła sok z ogórków kiszonych, żeby udowodnić, że ma on wpływ na nasze ciało. Następnie postanowiła przeprowadzić podobny eksperyment z wodą. Tym samym przez siedem dni piła wyłącznie czystą wodę i zrezygnowała z wszelkich napojów słodzonych, kaw oraz herbat. Dzięki temu udowodniła, że woda może mieć zbawienny wpływ zarówno na nasze ciało, jak i wygląd.

Zobacz także:  Przez tydzień piła szoty z kurkumy. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

Przez tydzień piła tylko wodę. Jakie efekty zauważyła?

Ileana swoją przygodę opisała na blogu littlethings.com. Blogerka między posiłkami sięgała wyłącznie po czystą wodę, odstawiając pozostałe napoje. 

Redakcja poleca

Na początku odpowiednio przygotowała się do "wyzwania". Przez cały czas miała przy sobie litrowy bidon z wodą, ale nie było jej łatwo się przestawić. Ostatecznie jednak dla dobra swojego eksperymentu pokonała słabość do kawy i herbaty mrożonej. 

Jej organizm przyzwyczaił się do picia wody dopiero czwartego dnia. Wówczas zaczęło jej brakować płynu i nie odczuwała już bólu głowy związanego z odstawieniem kofeiny. Po tygodniu zauważyła większe efekty.

Przede wszystkim przestało jej brakować słodzonych napojów. Dzięki temu eksperymentowi mogła zatem odstawić wszystkie lemoniady i słodzone herbaty mrożone, których wcześniej wypijała naprawdę sporo. To natomiast pozytywnie wpłynęło na jej zdrowie i sylwetkę.

Oprócz tego Ileana odczuwała większe orzeźwienie niż zazwyczaj. Jej skóra stała się promienna, a ona sama czuła się naprawdę lekko. Gdyby jej eksperyment trwał dłużej, mogłaby zauważyć także inne pozytywy picia samej wody. 

Zobacz także:  Przez tydzień piła sok z selera. Jak to wpłynęło na jej ciało?

Jak woda wpływa na wygląd? 

Według innych badań wypijanie już 1 litra wody dziennie po 42 dniach może poprawić stan nawilżenia naszej skóry aż o 14%. Cera staje się wówczas elastyczna i prezentuje się młodo. 

Co istotne, odpowiednie nawodnienie cery zapewnia jej barierę ochronną. Ten niepozorny płyn poprawia także kondycję naszych włosów i paznokci. 

Zobacz także:  Nie wylewaj wody po makaronie. Może posłużyć ci jako naturalny kosmetyk

Źródło: littlethings.com