Obserwuj w Google News

Oliwa magnezowa - sprawdź, jak ją zrobic krok po kroku

1 min. czytania
17.07.2019 11:16
Zareaguj Reakcja

Oliwa magnezowa to łatwy do przygotowania kosmetyk, który doskonale sprawdzi się w codziennej pielęgnacji skóry. Oliwa magnezowa ma nie tylko właściwości pielęgnacyjne, ale też lecznicze. Sprawdźcie, jak ją przygotować oraz w jaki sposób jej używać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Oliwa magnezowa
fot. Shutterstock

Oliwa magnezowa ma wiele zastosowań. M.in. uzupełnia niedobory magnezu, usuwa opuchliznę, łagodzi stany zapalne, działa jako antyperspirant i stosuje się ją jako oliwkę do masażu. Oliwę magnezową można kupić lub zrobić samodzielnie. Podpowiadamy, jak ją przygotować w domowych warunkach.

Sprawdź też, jak działają: olejek rycynowy, olej jojoba i olejek arganowy na włosy.

Redakcja poleca

Oliwa magnezowa - przepis

Oliwa magnezowa może być stosowana na całe ciało. Dzięki niej zadbasz o odpowiedni wygląd i zdrowie swojej skóry. Wystarczy, że wmasujesz ją w dowolną część ciała. Do jej przygotowania będziesz potrzebować 2 składników:

100g chlorku magnezu sześciowodnego lub siedmiowodnego,

100g wody destylowanej (demineralizowanej).

Sposób przygotowania:

Wymieszaj zagotowaną wodę destylowaną z chlorkiem magnezu, a następnie wymieszaj dokładnie i poczekaj aż ostygnie. Następnie wmasuj lub spryskaj nią skórę i odczekaj kilka minut aż wyschnie. Stosuj zabieg 2 razy w tygodniu, a zapewnisz sobie długotrwałe efekty.

Oliwa magnezowa jest bardzo dobrze przyswajalna, szybko wchłania się w skórę i działa natychmiastowo.

Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów!

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery