Olejek z oregano - sposób na piękną i zdrową skórę
Olejek z oregano to olejek eteryczny pozyskiwany z ekstraktu z oregano. Gdy jest nierozcieńczony, podrażnia skórę i błonę śluzową, dlatego powinno się go mieszać w odpowiednich proporcjach z oliwą z oliwek, wodą lub naturalnymi kosmetykami do oczyszczania skóry twarzy. Podpowiadamy, jakie rezultaty uzyskasz, nakładając go na skórę.

Olejek z oregano ma zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jego cny wahają się od 40 do 90 zł w zależności od producenta, pojemności, stężenia ekstraktu i organicznego pochodzenia roślin. Olejek z oregano można też kupić w kapsułkach. Doskonale nawilża, oczyszcza i odżywia skórę. Sprawdź, jak go stosować, aby zapewnić cerze piękny i zdrowy wygląd.
Olejek z oregano - właściwości
Olejek z oregano jest przeciwutleniaczem i doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy. Jednak należy uważać na to, jaką ilość tego naturalnego kosmetyku zastosujemy.
Należy pamiętać, że stężenie olejku w oliwie lub w oleju kokosowym nie powinno być większe niż 1%. Warto też dodać, że olejek z oregano można łączyć z tonikiem lub płynem micelarnym.
Olejek z oregano zawiera następujące składniki: karwakrol, tymol, witaminy: C, E, K oraz pierwiastki: cynk, magnez, potas, wapń, miedź i niacyna.
Sprawdźcie też, jak działają: olejek rycynowy, olej jojoba i olejek arganowy na włosy.
Olejek z oregano - sposób zastosowania w kosmetyce
Olejek z oregano stosuje się do przemywania skóry twarzy. Należy nanieść na wilgotny wacik odrobinę rozcieńczonego olejku i przecierać po skórze 2 razy dziennie - rano i wieczorem.
Olejek z oregano można też stosować podczas kąpieli. Wystarczy dodać kilka kropli do wanny napełnionej wodą i gotowe. Skóra stanie się gładka, oczyszczona i miękka w dotyku.
Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów!
10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery