Obserwuj w Google News

Maska z olejku rycynowego - jak ją zrobić krok po kroku?

2 min. czytania
Aktualizacja 20.01.2020
25.07.2019 15:11
Zareaguj Reakcja

Maska z olejku rycynowego to pielęgnacyjny hit stosowany od lat. Do jej przygotowania potrzebować będziesz następujących składników: nafty lub żółtka (w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać) i olejku rycynowego. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób przygotować tę maskę, jak ją stosować oraz jakie rezultaty może nam zapewnić.

Maska z olejku rycynowego
fot. Shutterstock

Maska z olejku rycynowego jest domowym zabiegiem, którego może używać każda z nas niezależnie od rodzaju i kondycji włosów. Do wyboru mamy 2 wersje - z dodatkiem nafty lub żółtka. Poznaj nasze przepisy i wypróbuj je na swoich kosmykach.

Redakcja poleca

Maska z olejku rycynowego

Maska z olejku rycynowego z dodatkiem nafty kosmetycznej sprawi, że twoje włosy nabiorą blasku, staną się odżywione i miękkie w dotyku. Do jej przygotowania potrzebować będziesz:

  • 3 łyżki nafty kosmetycznej,
  • 2 łyżki olejku rycynowego.

Sposób przygotowania:

Zmieszaj ze sobą oba składniki i nałóż je na całą długość włosów, a następnie owiń folią lub załóż specjalny czepek na włosy. Później odczekaj około 30 minut i dokładnie umyj włosy szamponem. Zabieg ten stosuj regularnie, a zapewnisz swoim kosmykom długotrwałe efekty.

Maska z olejku rycynowego z dodatkiem oliwy z oliwek wzmocni twoje kosmyki. Ta kuracja jest bardzo skuteczna i prosta do zrobienia. Do jej przygotowania potrzebować będziesz:

  • 1 żółtko,
  • 1 łyżka oleju rycynowego,
  • 1 łyżka oliwy z oliwek.

Sposób przygotowania:

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, lekko podgrzej i nanieś na włosy. Następnie odczekaj około pół godziny i zmyj kilkakrotnie szamponem tak, aby mieć pewność, że usunięte zostaną wszystkie pozostałości maski. Używaj je 2 razy w tygodniu.

Maska z olejku rycynowego z dodatkiem soku i octu jabłkowego zapewni włosom blask, odżywienie i wzmocnienie. Aby ją przygotować, potrzebować będziesz:

  • litra wody,
  • 100 ml soku jabłkowego,
  • 100 ml octu jabłkowego,
  • 10 g oleju rycynowego.

Sposób przygotowania:

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i nałóż maskę na całą długość włosów, a później odczekaj pół godziny. Następnie dokładnie umyj włosy i gotowe! Zabieg ten stosuj regularnie, najlepiej 2 razy w tygodniu.

Sprawdźcie też, jak działają: olejek rycynowy, olej jojoba i olejek arganowy na włosy.

Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów! 

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery