Obserwuj w Google News

Popularna sieć drogerii wycofuje ze sprzedaży rosyjskie kosmetyki. Wydała oficjalne oświadczenie

2 min. czytania
01.03.2022 09:14
Zareaguj Reakcja

Znana sieć sklepów kosmetycznych Kontigo wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że wycofuje ze sprzedaży wszystkie produkty pochodzenia rosyjskiego. "Wyrażamy pełną solidarność z naszym wschodnim sąsiadem" - napisała marka.

Popularna sieć drogerii wycofuje ze sprzedaży rosyjskie kosmetyki. Wydała oficjalne oświadczenie
fot. SHUTTERSTOCK

Trwa bojkot rosyjskich produktów. Internauci apelują o niekupowanie towarów wyprodukowanych w kraju agresora, a niektóre sieci sklepów wycofują je ze sprzedaży. Na taki krok zdecydowała się m.in. drogeria Rossmann, która usunęła z półek sklepowych 52 artykuły, które wyprodukowane zostały w Rosji oraz 101 produktów polskiego dystrybutora działającego na rosyjskiej licencji. Tym samym tropem poszła kolejna znana sieć sklepów kosmetycznych - marka Kontigo.

Redakcja poleca

Kontigo wycofuje ze sprzedaży rosyjskie kosmetyki

Marka Kontigo z siedzibą w Komornikach w oficjalnym oświadczeniu poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży wszystkich kosmetyków pochodzenia rosyjskiego. 

Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją w Ukrainie i wyrażamy pełną solidarność z naszym wschodnim sąsiadem. Jednocześnie pragniemy poinformować, że podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży wszystkich kosmetyków pochodzenia rosyjskiego - brzmi komunikat.

Oświadczenie zostało podpisane przez Magdalenę Dąbrowską, Menadżer ds. Marketingu w Kontigo spółka z o.o.

Zobacz także:  Jak długo potrwa wojna w Ukrainie? “Kluczowe są kolejne dni”

Kontigo - informacje o marce

Kontigo to sieć sklepów kosmetycznych należących do grupy EuroCash. Marka ma ponad 30 drogerii stacjonarnych zlokalizowanych w całej Polsce; sprzedaż prowadzi także za pośrednictwem sklepu internetowego oraz aplikacji mobilnej.

W jej ofercie można znaleźć produkty kosmetyczne do makijażu, pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, a także zapachy i akcesoria. 

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

5 tańszych zamienników kultowych, drogich kosmetyków
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/mat.prasowe/kontigo.com.pl