Obserwuj w Google News

Jak zrobić fioletowy szampon w domu? To banalnie proste!

3 min. czytania
28.01.2020 10:13
Zareaguj Reakcja

Fioletowy szampon to kosmetyk, który powinna stosować każda kobieta o blond włosach. A wiecie, że można zrobić go w domu? Zobaczcie, jak zrobić fioletowy szampon krok po kroku!

Fioletowy szampon
fot. Shutterstock

Fioletowy szampon jest podstawą pielęgnacji rozjaśnionych włosów. Zapobiega on bowiem żółknięciu blond włosów. Dlatego właśnie powinny korzystać z niego głównie blondynki. Idealnie jednak sprawdzi się też w pielęgnacji siwych włosów. Fioletowy szampon mogą stosować również brunetki, którym zależy na chłodniejszym odcieniu włosów - sprawdzi się on np. w przypadku pasm, które lekko rudzieją.

Fioletowy szampon można przygotować samodzielnie w domu. Jak zrobić fioletowy szampon krok po kroku? To nie takie trudne!

Redakcja poleca

Jak działa fioletowy szampon

Fioletowy szampon zapobiega żółknięciu włosów i pozwala utrzymać nasz kolor w ryzach. Wiele z nas po wyjściu od fryzjera chce jak najdłużej cieszyć się chłodnym odcieniem blondu. Niestety blond ma tendencję do tego, że może z czasem stawać się żółty. A fioletowy szampon, który jest niczym innym jak tonerem do włosów, ma temu zapobiegać.

W zależności od tego, jakie masz włosy i jaki efekt chcesz osiągnąć, fioletowego szamponu powinnaś używać 1 raz w tygodniu, 2 razy w tygodniu albo raz w miesiącu. Niestety fioletowy szampon, może sprawić, że będziesz mieć suche włosy i nie będą się one dobrze układały. Ale i z tym można sobie poradzić. Jak zrobić fioletowy szampon w domu? Oto instrukcja krok po kroku.

Jak zrobić fioletowy szampon - o czym pamiętać

Fioletowy szampon można nabyć w każdej drogerii, ale można też zrobić go samodzielnie w domu. Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

  1. Fioletowy szampon domowej roboty może się różnić za każdym razem stosowania - konsystencją czy kolorem.
  2. Własny fioletowy szampon możesz dostosować do swoich potrzeb, a ten kupiony jest polecany osobom o wszystkich odcieniach blond włosów.
  3. Pamiętaj też, że jeżeli twoje włosy są wyjątkowo podatne na wszelkiego rodzaju barwniki, zacznij pielęgnację fioletowym szamponem delikatnie. Inaczej twoje włosy staną się fioletowe i trudno będzie zdjąć z nich kolor.

Jak zrobić fioletowy szampon - krok po kroku

Jak zrobić fioletowy szampon? Potrzebujesz kilku składników:

  • szampon nawilżający
  • fioletowy barwnik gencjanowy - najlepiej w kryształkach lub w postaci wodnego roztworu, gdyż działa bardzo wysuszająco
  • plastikowa miska, łyżka i pusta butelka

Najpierw wlewamy szampon do miseczki, a następnie dodajemy do niego 2-3 krople fioletowego barwnika. Całość dokładnie mieszamy. Jeżeli fioletowego barwnika jest za mało, jeszcze trochę go dodajemy. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeżeli twoje włosy już zdążyły zżółknąć, powinnaś dodać więcej fioletowego barwnika (dodatkowe 2 krople). Taką miksturę przelewamy za pomocą lejka do butelki.

Pamiętaj o tym, że jeżeli masz zniszczone włosy i charakteryzują się one wysoką porowatością włosów, mogą one wchłonąć fioletowy barwnik i zostanie wówczas na nich charakterystyczna poświata.

Używanie fioletowego szamponu powinno chodzić w parze ze stosowaniem odżywki do włosów i specyfików nawilżających. Pamiętaj o tym, że fioletowy szampon może nieco obciążać włosy, dlatego konieczne jest szczególne zadbanie o nie.

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!             

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów